Północnokaszubska najlepsza

22 listopada 2010r. | Drukuj

Minister Rolnictwa uznał strategię rozwoju Lokalnej Grupy Rybackiej z Władysławowa za najlepszą w kraju. Stowarzyszenie Północnokaszubska LGR otrzymała na rozwój obszarów rybackich 70 mln złotych.  

Fot. GK

Na 61 złożonych wniosków przez Lokalne Grupy Rybackie z całej Polski,  Stowarzyszenie Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka we Władysławowie zdobyło czwarte miejsce, a w konkurencji Lokalnych Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich – pierwsze miejsce w kraju. Projekt z Władysławowa uzyskał maksymalną liczbę punktów.  

– Taka wysoka lokata jest wynikiem pracy włożonej na szkoleniach oraz spotkań z mieszkańcami gmin, na których zbieraliśmy ankiety z pomysłami – informuje  Zbigniew Chmaruk, prezes zarządu PLGR. – Na realizację Strategii przyznano nam kwotę prawie 70 mln złotych – jest to największa kwota przyznana dla Lokalnych Grup Rybackich. Obecnie przystępujemy do organizowania Biura Stowarzyszenia – dodaje prezes.  

Wybrana przez Ministra Rolnictwa  do realizacji  Lokalna Strategia Rozwoju Obszarów Rybackich  obejmuje  Puck , Jastarnię, Hel, Władysławowo  oraz gminy: Puck, Wejherowo, Krokowa i Kosakowo. PLGR planuje rozpoczęcie  konkursów w I półroczu 2011 r.  – Mam nadzieję, że mieszkańcy obszaru będą składać wnioski i wykorzystają w 100% przyznaną nam kwotę – mówi Z. Chmaruk.

Pieniądze z unijnych dotacji mają być przeznaczone na rozwój regionu, np. na dofinansowanie inwestycji rybaków i hodowców ryb.


Opublikowano w: PublicystykaPuckWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
 1. Lucek pisze:

  Ciekawe skąd jest decydujący o tym v-ce minister Rolnictwa ( dla ułatwienia ksywa- Gruby) !może z Krokowej?
  Róbcie tak dalej a ktoś będzie siedzieć!!

 2. dany pisze:

  Wiadomo, że P. mógł mieć na to wpływ. Nikt nie ma chyba wątpliwości. Ale pytanie jak rozdadzą te srodki i komu?

 3. Miriam pisze:

  złóż wniosek to się dowiesz:) Przedsiębiorczy i pomysłowi – pióra w dłoń. Pokażcie że nie tylko Gdynia umie rozwijac przedsiebiorczość wśród mieszkańców

Dodaj komentarz