Gryf Wejherowo – Legia Warszawa 1-1

21 marca 2012r. | Drukuj

Piłkarze Gryfa Wejherowo zremisowali na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa. Prawie do samego końca wejherowski klub wygrywał. W doliczonych 2 minutach piłkarz Legii strzelił gola.

fot. Bartłomiej Zborowski /PAP

We wtorek 23 marca został rozegrany mecz III ligowego Gryfa Wejherowo z prowadzącą w ekstraklasie Legią Warszawa. W 65 minucie bramkę strzelił Tomasz Kotwica z Gryfa. Przewagę utrzymywali prawie do końca. W doliczonych dwóch minutach Legia zremisowała, bramkę strzelił Michał Żyro. Gospodarzy kibice pożegnali gwizdami. – Zagraliśmy bardzo słabo, ale osiągnęliśmy swój cel. Jednak w takim stylu nie ma żadnej przyjemności z awansu. Wszyscy jesteśmy rozczarowani. Liczyłem, że kilku graczy wykorzysta szansę i na tle trzecioligowca rezerwowi będą brylowali. Tak się jednak nie stało. Liczyliśmy chyba, że bramki same wpadną. Swoją pracę wykonaliśmy w meczu wyjazdowym. W głowach zawodników była myśl, co jest dla nas najważniejsze, a jest nim sobotni mecz z PGE GKS Bełchatów.

Mieliśmy awansować i to zrobiliśmy, jednak tak słaby mecz to dla nas dzwonek ostrzegawczy. – tłumaczy trener Legii, Maciej Skorża. Swojego zadowolenia nie kryje trener Gryfa Wejherowo. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy dojść tak daleko w rozgrywkach Pucharu Polski. Gdyby kilka miesięcy temu ktoś powiedział nam, że zagramy z Legią w ćwierćfinale, nikt by nie uwierzył. Po porażce 0-3 w pierwszym meczu nie było nic do stracenia. Legia miała przewagę i prowadziła grę. Jednak moi zawodnicy mieli okazję się wypromować i kilku z nich wykorzystało tę szansę. Doceniam klasę rywala. Z naszej strony nie było jednak przez cały mecz wybijania piłki na oślep, próbowaliśmy konstruować grę. Mogę być dumny z postawy mojej drużyny.

Pomimo remisu Gryf Wejherowo odpadł z Pucharu Polski.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze