Oto trzecia młoda foka – tym razem w zoo

12 marca 2012r. | Drukuj

Znowu urodziła się nam foka szara! Tym razem jednak nie w fokarium, lecz w ogrodzie zoologicznym. Co ciekawe, pracownicy zoo  nie wiedzieli czy i kiedy szczenię przyjdzie na świat. Na wszelki wypadek przygotowali się do porodu.

fot. Zoo w Oliwie

– Jak co roku mieliśmy nadzieję, że na świat przyjdzie mała foczka. Z tego też powodu na przełomie lutego i marca (to okres kiedy w naturze rodzą się młode) poziom wody w basenie został obniżony, a foki zyskały spory kawałek plaży. Tak na wszelki wypadek oczywiście – mówi Michał Targowski, dyrektor oliwskiego zoo.

Okazało się, że warto dmuchać na zimne! W czwartek przyszła na świat mała foka szara. Foczka urodziła się silna i  aktywna. Czeka na nią imię, jeśli okaże się  samczykiem – Kali, jeśli samiczką Kalinka. – W tych dniach gościli w zoo pracownicy ogrodu zoologicznego w Kaliningradzie. Było dla nich wielką niespodzianką i przyjemnością obserwować narodziny foczki – dodaje dyrektor.

fot. Zoo w Oliwie

Foka szara to jeden z trzech gatunków fok żyjących w Bałtyku. Jest największa, samice mierzą prawie dwa metry długości. Coraz częściej goszczą na naszych plażach. Kilka dni temu dwie foki szare przyszły na świat w helskim fokarium. Te zostaną wkrótce wypuszczone na wolność.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz