II Miejsce GOSRiT Luzino 2003 na „Dragon Cup”

06 marca 2012r. | Drukuj

II miejsce zajęli młodzi piłkarze GOSRiT 2003 Luzino na halowym turnieju piłki nożnej „Dragon Cup” w Szemudzie. W całym turnieju przegrali tylko z drużyną Sztormu Mosty w fazie grupowej 0:2 a później w bardzo ciekawym i dramatycznym finale przegrali ponownie z najlepszym w tym dniu Sztormem dopiero po rzutach karnych.

fot.GOSRiT Luzino

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kubę Bobkowksiego, który otrzymał statuetkę oraz replikę piłki adidasa „Tango 12”!, takim modelem zagrają piłkarze w nadchodzącym  EURO 2012.

W turnieju wzięło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. GOSRiT w fazie grupowej wygrał z SAPA Rumia 5:0 oraz Jaguarem Kokoszki 2:0 i zajął drugie miejsce w grupie. W pół finale trafił na zwycięzce grupy „A” – Sokoła Bożepole, który tryumfował w zeszłym tygodniu na turnieju w Łęczycach przegrywając tylko jeden mecz właśnie z Luzinem.

Rewanż Sokołowi się nie udał,  po bardzo ciekawym meczu, składnych akcjach, wielu okazjach bramkowych (strzałach w poprzeczki i słupki z obu stron) lepsi okazali się nasi zawodnicy, którzy wygrywali ostatecznie 3:1 po dwóch bramkach Igora Wiczkowskiego i jednej Kacpra Miotk. W finale ze Sztormem chłopcy walczyli do ostatnich sekund. W regulaminowym czasie gry przegrywali już 0:2 i doprowadzili do remisu 2:2 i jakby trochę czasu jeszcze im zostało to z pewnością strzeliliby bramkę zwycięską, ale to jest właśnie piłka, w końcówce Luzino mogło jeszcze wygrać, ale drugie miejsce to sukces naszych młodych piłkarzy, a Sztorm całkowicie zasłużenie był najlepszą drużyną na tym turnieju.

Podsumowując cieszy przede wszystkim gra, bardzo dobry wynik jest na drugim planie. Zawodnicy GOSRiT grali zespołowo, od własnej bramki i widać postępy w technice u większości zawodników, procentuje też gra w podobnych turniejach. Teraz jednak powolutku nadchodzi czas na wyjście z hali i próbę gry na trawie, sezon blisko, a praca zimą napewno przyniesie efekty.

Wyniki:
GOSRiT – SAPA Rumia    5:0 (bramki Kuba Bobkowski 2, Oli Roppel, Kamil Mirowski, Szymon Skurat)
GOSRiT – Jaguar Kokoszki 2:0 (Igor Wiczkowski 1, Kuba 1)
GOSRiT – Sztorm Mosty    0:2
Pół finał:
GOSRiT – Sokół Bożepole    3:1 (Igor 2, Kacper Miotk 1)
Finał:
GOSRiT – Sztorm Mosty    2:2 karne 0-2 (Kuba 1, Igor 1)

Skład GOSRiT Luzino: Brajan Domaradzki (bramkarz), Kuba Bobkowksi (najlepszy zwodnik turnieju), Igor Wiczkowski, Olivier Roppel, Kamil Mirowski, Szymon Skurat, Kaspar Maszota, Dorian Gozdecki, Kacper Miotk, Wiktor Dampc, trener Tomasz Joryn.

Końcowa kolejność:
1.Sztorm Mosty
2. GOSRiT Luzino
3. Myśliwiec Tuchomie
4. Sokół Bożepole
5. Jaguar Kokoszki
6. FC Osowa
7. Dragon Bojano
8. SAPA Rumia

Piotr Klecha GOSRiT Luzino


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz