Rajd samochodowy na Kaszubach

07 lutego 2012r. | Drukuj

Drugi rok z rzędu Rajd Lotos Baltic Cup odbywać się będzie w zimowej scenerii. Najdłuższa trasa specjalna wyniesie 22,57 km, zlokalizowana w Bożympolu. W RSMP udział weźmie między innymi Leszek Kuzaj, Kajetan Kajetanowicz czy Tomasz Kuchar.

mat. prasowe

Pierwsza runda Rajdu sięga roku 1961. Wówczas Rajd nazywany był Rajdem o Puchar Bałtyku, nieprzerwanie do 2004 roku. Rajd Lotos zastąpił Rajd o Puchar Bałtyku, w latach 2005 i 2006 został rozegrany pod nazwą Rajd Kaszub o Puchar Lotosu. W 2007r. Rajd awansował do rangi Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) i zmienił nazwę na: 3 Rajd Lotos Balic Cup 2011 r. to przełomowa data w całej historii rajdu. 7 Rajd Lotos Baltic CUP po raz pierwszy odbył się w zimowej scenerii, jako I runda RSMP i RPP, zmieniając tym samym specyfikę nawierzchni z szutrowej na śnieg/lód. Ponadto po raz pierwszy w Polsce prolog rajdu został rozegrany w zamkniętej hali, którą była nowoczesna ERGO ARENA.

mat. prasowe

Tegoroczny Rajd jest kolejną edycję Międzynarodowego Rajdu Lotos Baltic Cup będącego w tym roku 1 Rundą RSMP oraz RPP. Odbędzie się już 17 lutego, organizatorzy liczą, iż trasy odcinków specjalnych wzorem zeszłego roku pokryte będą grubą warstwą lodu i śniegu. W cyklu RSMP udział wezmą takie sławy jak: Kajetan Kajetanowicz, Bryan Bouffier, Michał Sołowow, Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar czy bracia Bębenek. Baza rajdu będzie na terenie ERGO Areny. Pierwszy etap Rajdu odbywać się będzie w Linii, Luzinie i Bożympolu, drugi etap to Szemud, Kartuzy i Przyjaźń.

Dodatkową atrakcją 8RLBC będzie jednodniowy Rajd Legend, który zostanie rozegrany w sobotę na tych samych odcinkach, po których będą się ścigać kierowcy ze stawki RSMP. Do udziału w nim zostali zaproszeni weterani polskich rajdów m.in.: Jan Kościuszko, Tomasz Ciecierzyński, Włodzimierz Groblewski, Andrzej Lubiak czy Konstanty Walentowicz.

mat. prasowe


Tagi: , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz