Trasa Kaszubska coraz bliżej – budowa w 2013 roku

01 lutego 2012r. | Drukuj

Jesteśmy coraz bliżej budowy Trasy Kaszubskiej. Właśnie ruszyło postępowanie w sprawie wydania decyzji  środowiskowych. Droga S6 będzie największą inwestycją drogową na Pomorzu i ma kosztować ponad 4 miliardy złotych. 

fot. GDDKiA

Po wielomiesięcznej ciszy w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 z Trójmiasta do Lęborka i Słupska w końcu podjęto kolejne kroki zmierzające do jej realizacji. Wielokrotne uzupełnianie dokumentacji, o które prosiła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku, zakończyło się sukcesem i wreszcie wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy trasy.

Trasa Kaszubska czyli droga S6 będzie największą inwestycją drogową na Pomorzu. Dzięki niej  skróci się droga z Gdyni do Słupska – ze 110 km do 96!  Jednak budowa tego odcinka może kosztować ponad 4 mld zł. To najdroższa droga przeznaczona do budowy w  ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Biorąc pod uwagę wariant optymistyczny, budowa Trasy Kaszubskiej rozpocznie się już w przyszłym roku i potrwa trzy lata.

fot. GDDKiA

 


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 8 (dodaj własny »):
 1. Jarek pisze:

  Obywatelu dziennikarzu jesteś nieprecyzyjny. Dzięki budowie S 6 odległość z Gdyni do Słupska na pewno nie skróci się o 41 km do 69! Wyliczenie jest proste, gdyż z Lęborka do Słupska jest 55 km, czyli według tego wyliczenia obwodnica liczyłaby 14 km, a nie 40, jak wynika z projektu. Tak więc mości dziennikarzu, proszę o rzetelną korektę wyżej przedstawionych wyliczeń. Wystarczy z 69 zrobić 96, a wszystko będzie wyglądało inaczej.

 2. red pisze:

  Zgadza się. Dzięki za czujność :)

 3. Zenon pisze:

  „Trasa Kaszubska czyli droga S6 będzie największą inwestycją drogową na Pomorzu. Dzięki niej skróci się droga z Gdyni do Słupska – ze 110 km do 96! Jednak budowa tego odcinka może kosztować ponad 4 mld zł. To najdroższa droga przeznaczona do budowy w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.”
  Trasy Kaszubskiej nie ma w planie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.Jest w rezerwie.Z naszych informacji wynika, że budowa Trasy S6 planowana jest na lata 2021-2027.

 4. milena pisze:

  No właśnie a ludziom posiadającym nieruchomości w pobliżu korytarza planowanej inwastycji a własćiwie w pobliżu 8 jej wariantów blokuje sie wszelkie inwestycje . Kto ciekawe poniesie te koszty one nie są uwzględnione w planie inwestycyjnym a przecież są podwujne bo po pierwsze nie powstają nowe zakłady a po drugie zmniejsza się wysokość podatków napływających do samorządów (czyli potencjalnych środków na realkizację nowych inwestycjiw wtym również drogowych). Gdzie tu logika?????

 5. milena pisze:

  Za wszystko płacimy wiec 2 lub 3 krotnie. 8 wariantów setki n\błędów formalnych i dziesiątki uzupełnień dokumentacji. Niedbalstwo i brak poszanowania prawa…

 6. milena pisze:

  Od 30 lat planowano tę inwestycję co 5 -10 lat projektowano nowy korytarz blokując jednocześnie wszelkie inwestycje na jej przebiegu . ostatecznie projektant pojechał palcem po mapie BARDZO NIE AKTUALNEJ MAPIE i stwierdził TU BĘDZIE TRASA . To wszystko jakaś farsa……

 7. lucyna pisze:

  NAJGORSZE JEST TO,ŻE NIE WIADOMO CO ROBIĆ? WSZYSTKO JEST NIEWIADOME.RAZ MÓWIĄ ,ŻE DROGA BĘDZIE,RAZ ,ZE NIE BĘDZIE.JA MAM NA TEJ TRASIE DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ Z DOMKIEM LETNISKOWYM,ZACZĘŁABYM ROZBUDOWĘ,ALE JETEM W ZAWIESZENIU OD TRZECH LAT.PRZEPŁAKAŁAM,PRZETRAWIŁAM TO,ŻE STRACĘ OJCOWIZNĘ,BO SENTYMENTÓW NIKT NIE BIERZE POD UWAGĘ,Z TYM WIĄŻĄ SIĘ WSPOMNIENIA. RAZEM Z MĘŻEM BUDOWALIŚMY TEN DOM WŁASNYMI RĘKOMA,TAM TERAZ ZACZYNAJĄ OWOCOWAĆ DRZEWA OWOCOWE,KTÓRE Z MALUTKIMI SYNAMI SADZIŁAM,ROSNĄ PIĘKNE CHOINKI I TUJE.MIAŁA TO BYĆ NASZA OAZA I UCIECZKA WEKENDOWA OD MIASTA. I WSZYSTKO TO MA IŚĆ W PIORUNY???

 8. Future pisze:

  Drogi S6 jeszcze dlugo nie bedzie. Nie wiem czy przed koncem swiata bedzie. Wlasciwie to szczerze watpie zwarzywszy na stan i to co widac wookolo,

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze