Trasa Kaszubska coraz bliżej – budowa w 2013 roku

01 lutego 2012r. | Drukuj

Jesteśmy coraz bliżej budowy Trasy Kaszubskiej. Właśnie ruszyło postępowanie w sprawie wydania decyzji  środowiskowych. Droga S6 będzie największą inwestycją drogową na Pomorzu i ma kosztować ponad 4 miliardy złotych. 

fot. GDDKiA

Po wielomiesięcznej ciszy w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 z Trójmiasta do Lęborka i Słupska w końcu podjęto kolejne kroki zmierzające do jej realizacji. Wielokrotne uzupełnianie dokumentacji, o które prosiła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku, zakończyło się sukcesem i wreszcie wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy trasy.

Trasa Kaszubska czyli droga S6 będzie największą inwestycją drogową na Pomorzu. Dzięki niej  skróci się droga z Gdyni do Słupska – ze 110 km do 96!  Jednak budowa tego odcinka może kosztować ponad 4 mld zł. To najdroższa droga przeznaczona do budowy w  ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Biorąc pod uwagę wariant optymistyczny, budowa Trasy Kaszubskiej rozpocznie się już w przyszłym roku i potrwa trzy lata.

fot. GDDKiA

 


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu: 8 (dodaj własny »):
 1. Jarek napisał(a):

  Obywatelu dziennikarzu jesteś nieprecyzyjny. Dzięki budowie S 6 odległość z Gdyni do Słupska na pewno nie skróci się o 41 km do 69! Wyliczenie jest proste, gdyż z Lęborka do Słupska jest 55 km, czyli według tego wyliczenia obwodnica liczyłaby 14 km, a nie 40, jak wynika z projektu. Tak więc mości dziennikarzu, proszę o rzetelną korektę wyżej przedstawionych wyliczeń. Wystarczy z 69 zrobić 96, a wszystko będzie wyglądało inaczej.

 2. red napisał(a):

  Zgadza się. Dzięki za czujność :)

 3. Zenon napisał(a):

  „Trasa Kaszubska czyli droga S6 będzie największą inwestycją drogową na Pomorzu. Dzięki niej skróci się droga z Gdyni do Słupska – ze 110 km do 96! Jednak budowa tego odcinka może kosztować ponad 4 mld zł. To najdroższa droga przeznaczona do budowy w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.”
  Trasy Kaszubskiej nie ma w planie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.Jest w rezerwie.Z naszych informacji wynika, że budowa Trasy S6 planowana jest na lata 2021-2027.

 4. milena napisał(a):

  No właśnie a ludziom posiadającym nieruchomości w pobliżu korytarza planowanej inwastycji a własćiwie w pobliżu 8 jej wariantów blokuje sie wszelkie inwestycje . Kto ciekawe poniesie te koszty one nie są uwzględnione w planie inwestycyjnym a przecież są podwujne bo po pierwsze nie powstają nowe zakłady a po drugie zmniejsza się wysokość podatków napływających do samorządów (czyli potencjalnych środków na realkizację nowych inwestycjiw wtym również drogowych). Gdzie tu logika?????

 5. milena napisał(a):

  Za wszystko płacimy wiec 2 lub 3 krotnie. 8 wariantów setki n\błędów formalnych i dziesiątki uzupełnień dokumentacji. Niedbalstwo i brak poszanowania prawa…

 6. milena napisał(a):

  Od 30 lat planowano tę inwestycję co 5 -10 lat projektowano nowy korytarz blokując jednocześnie wszelkie inwestycje na jej przebiegu . ostatecznie projektant pojechał palcem po mapie BARDZO NIE AKTUALNEJ MAPIE i stwierdził TU BĘDZIE TRASA . To wszystko jakaś farsa……

 7. lucyna napisał(a):

  NAJGORSZE JEST TO,ŻE NIE WIADOMO CO ROBIĆ? WSZYSTKO JEST NIEWIADOME.RAZ MÓWIĄ ,ŻE DROGA BĘDZIE,RAZ ,ZE NIE BĘDZIE.JA MAM NA TEJ TRASIE DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ Z DOMKIEM LETNISKOWYM,ZACZĘŁABYM ROZBUDOWĘ,ALE JETEM W ZAWIESZENIU OD TRZECH LAT.PRZEPŁAKAŁAM,PRZETRAWIŁAM TO,ŻE STRACĘ OJCOWIZNĘ,BO SENTYMENTÓW NIKT NIE BIERZE POD UWAGĘ,Z TYM WIĄŻĄ SIĘ WSPOMNIENIA. RAZEM Z MĘŻEM BUDOWALIŚMY TEN DOM WŁASNYMI RĘKOMA,TAM TERAZ ZACZYNAJĄ OWOCOWAĆ DRZEWA OWOCOWE,KTÓRE Z MALUTKIMI SYNAMI SADZIŁAM,ROSNĄ PIĘKNE CHOINKI I TUJE.MIAŁA TO BYĆ NASZA OAZA I UCIECZKA WEKENDOWA OD MIASTA. I WSZYSTKO TO MA IŚĆ W PIORUNY???

 8. Future napisał(a):

  Drogi S6 jeszcze dlugo nie bedzie. Nie wiem czy przed koncem swiata bedzie. Wlasciwie to szczerze watpie zwarzywszy na stan i to co widac wookolo,

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze