Pożegnanie łebskich choinek [ZDJĘCIA]

23 stycznia 2012r. | Drukuj

Tak nie dawno mieszkańcy miasta Łeby wspólnie ubierali  bożonarodzeniowe drzewko. W niedzielę przy ognisku pożegnaliśmy nie tylko miejską choinkę, ale i te przyniesione przez mieszkańców miasta.

Przy ogromnym ognisku, przy którym ogrzewali się starsi i najmłodsi nasi mieszkańcy, przy kiełbaskach pieczonych w jego żarze mieszkańcy Łeby dokonali symbolicznego pożegnania bożonarodzeniowych choinek. Drzewka zostały pocięte przez strażaków OSP Łeba, spalone, a ich popiół posłuży do obsypania, a tym samym do nawożenia miejskich krzewów, jako naturalnego, a jakże cennego nawozu.

fot. Kazimierz Dygowski

Wydarzenie to nie tylko było pomysłem na spędzanie niedzielnego popołudnia, ale również miało na celu pomoc mieszkańcom, aby na ich podwórkach nie zalegały zapomniane drzewka. Organizatorzy mają nadzieję, że ten zwyczaj na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń łebskiej wspólnoty.

Pomysłodawcom imprezy było Stowarzyszenie Forum Turystyczno – Gospodarcze miasta Łeby przy współudziale włodarzy. Zachęcamy wszystkie wspólnoty to tej integracyjnej i jakże pożytecznej imprezy. Warto!

Ewa Horanin

Galeria

fot. Magdalena Nieczypor


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz