Prawie 50 osób wzięło udział w Nordic Morsingu

10 stycznia 2012r. | Drukuj

Nordic Morsing połączenie znanego marszu z kijkami z kąpielą w zimnej wodzie. Ta nietypowa impreza odbyła się w Rewie, w której uczestniczyła spora liczba miłośników tych dwóch aktywności fizycznych.

www.chodzezkijami.pl

W miniony weekend w Rewie odbyła się II edycja imprezy, której udaje się połączyć Nordic Walking, czyli marszu z kijkami, z kąpielą w zimnym morzu. Imprezę Nordic Morsing rozpoczął  Owidiusz Moska z Polskiej Federacji Nordic Walking, po czym wszyscy ruszyli na koniec cypla w Rewie aby pod okiem instruktora rozgrzać się. Po rozgrzewce miłośnicy lodowatych kąpieli weszli do Zatoki Puckiej. Wejście do morza nie było obowiązkowe, to informacja dla tych, którzy w przyszłym roku będą mieli ochotę wziąć udział w Nordic Morsingu, a którzy nie koniecznie morsami są. Po orzeźwiającej kąpieli, uczestnicy w liczbie prawie 50 osób ruszyli z kijkami brzegiem morza.

Po 40 minutowym spacerze na miłośników Nordic Walkingu i morsów czekała ciepła herbata oraz ciepły posiłek. – To jednak nie był koniec atrakcji – zapewniał Krzysztof Walczak, współorganizator imprezy – Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy długopis lub smycz. Odbyło się również losowanie koszulek, kalendarzy i książek ufundowanych przez gminę Kosakowo. Do tego muzyka na żywo!. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, oprócz licznych uczestników imprezy, było prawie tyle samo wiernych kibiców. Kolejna edycja, jak zapowiadają organizatorzy już za rok 5 stycznia 2013 roku. Honorowy Patronat nad imprezą objął wójt gminy Kosakowo, Jerzy Włudzik.

Galeria

www.chodzezkijami.pl


Opublikowano w: PuckRekreacja i sportWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz