60 lat MDK w Gdyni

20 grudnia 2011r. | Drukuj

Już od 60 lat Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni wspiera artystyczne i sportowe pasje swoich wychowanków. Jubileuszowa uroczystość odbędzie się jutro (21 grudnia) w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Początek – godz. 18.00.

fot. MDK Gdynia

MDK w Gdyni jest placówką oświatowo-wychowawczą, która działalność rozpoczęła w 1951 r. Umożliwia dzieciom i młodzieży w wieku 4-18 lat ciekawe i pożyteczne spędzanie wolnego czasu, realizowanie artystycznych i sportowych pasji, a jednocześnie zabawę pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli.

Obecnie placówka prowadzi 35 zajęć tematycznych, na które uczęszcza 1180 wychowanków. Są to m.in.: sztuki plastyczne, teatr, muzyka dawna, orkiestra promenadowa, różne formy tańca, gimnastyka artystyczna, gimnastyka korekcyjna, szachy, gry planszowe, łyżwy, programowanie, robotyka, modelarstwo lotnicze, Klub Małolata, rytmika, dziennikarstwo, języki obce.

Obok stałej oferty programowej MDK organizuje rejonowe, wojewódzkie i ogólnopolskie konkursy wokalne, plastyczne, szachowe, taneczne oraz imprezy środowiskowe i koncerty muzyczne.

W okresie ferii zimowych i wakacji placówka prowadzi tematyczne zajęcia warsztatowe dla wszystkich chętnych.

W 2011 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni uzyskał od Ministra Edukacji Narodowej tytuł Miejsca Odkrywania Talentów, który świadczy o tym, że placówka odkrywa, promuje i wspiera zdolne dzieci i młodzież.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz