Badają tajemniczy wrak jachtu na dnie zatoki

08 grudnia 2011r. | Drukuj

Płetwonurkowie Straży Granicznej próbowali zidentyfikować wrak jachtu spoczywający na dnie morskim kilka kilometrów od plaży w Gdyni Orłowie. Wrak odnalazł Urząd Morski w Gdyni, który poprosił specjalistów o pomoc w zbadaniu tajemniczej  jednostki.

fot. Morski Oddział Straży Granicznej

– Operujący z pokładu patrolowca Straży Granicznej SG-111 nurkowie na głębokości kilkunastu metrów sprawdzili około siedmiometrowy kadłub jachtu. Jest on w większej części pokryty piachem i grubą warstwą muszli, podobnie jak leżący obok żagiel, co powoduje, że nazwa jest nieczytelna. Najprawdopodobniej jest to jacht „Skalar”, który zatonął w 1993 r. podczas regat na Zatoce Gdańskiej – mówi ppor. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Strażnicy graniczni penetrowali również dno morskie w okolicach gdyńskiego portu, gdzie natrafiono na drewniany element konstrukcyjny statku. O dalszych losach znalezisk zdecyduje Urząd Morski w Gdyni.

Galeria

fot. Morski Oddział Straży Granicznej


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz