Port Lotniczy w Gdańsku bije rekordy

06 grudnia 2011r. | Drukuj

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył w tym roku już 2,2 mln pasażerów i poprawił swój ubiegłoroczny wynik o 10 procent. W rozpoczętym sezonie zimowym w Rębiechowie pojawiło się aż 11 nowych połączeń lotniczych.

fot. ryanair.com


W samym miesiącu październiku z gdańskiego lotniska skorzystało o 6 proc. więcej pasażerów niż w roku 2010. Do analogicznego okresu roku poprzedniego , w skali 10 miesięcy wzrost ten sięgnął poziomu 10 proc. W sezonie zimowym 2011 w ofercie portu lotniczego pojawiło się 11 nowych połączeń. Są to dodatkowe połączenia krajowe i zagraniczne. – W branży lotniczej, tak samo jak w turystycznej mówi się o pewnej sezonowości. Z reguły sezon zimowy to znaczne zmniejszenie tempa wzrostu liczby odprawianych pasażerów. W Gdańsku łamiemy te reguły! W samym listopadzie obsłużyliśmy, aż 13 proc.  więcej pasażerów w stosunku do listopada ubiegłego roku. Tym samym poziom wzrostu po 11 miesiącach wzrósł do 10 proc. – Jest to doskonały wynik w skalę europejską. W Gdańsku przybywa pasażerów oraz kolejnych połączeń, tylko w ostatnich dniach przewoźnik Wizz Air ogłosił wprowadzenie w rozkładzie letnim kolejnych kierunków, są nimi Trondheim i Haugesund – mówi Tomasz Kloskowski Prezes Zarządu Portu Lotniczego w Gdańsku.

Z pewnością to nie koniec rekordów lotniska w Gdańsku. Rozbudowa portu lotniczego oraz szersza oferta tras zwiększy liczbę osób korzystających z trójmiejskiego portu lotniczego.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz