Tegoroczne Święta będą droższe

25 listopada 2011r. | Drukuj

Nie przejmując się kryzysem Polacy zaczynają coraz częściej myśleć o świątecznych zakupach. Jak wskazują badania w tym roku nie planujemy oszczędzać. Statystyczna rodzina wyda na Boże Narodzenie o ponad 8 % więcej niż rok temu.

Chociaż do świąt jeszcze miesiąc w telewizji i w sklepach z każdej strony zalewani jesteśmy kuszącymi świątecznymi ofertami. Szczególnie atrakcyjne wydają się nam prezenty dla naszych bliskich, których wyjątkowa oprawa niejednokrotnie zasłania gigantyczne ceny. Musimy uważać, gdyż w tym roku ceny towarów mają być wyjątkowo wysokie.

fot. sxc.hu

Według badań „Zakupy świąteczne 2011” przeprowadzonych w 17 europejskich krajach przez firmę Deloitte na tegoroczne Boże Narodzenie wydamy więcej niż w zeszłym roku. Statystyczna polska rodzina przeznaczy na ten cel ponad 1900 zł. To o 8,3 % więcej niż w zeszłym roku. Jak dodaje „Puls Biznesu” z sumy tej 30% pokryją wydatki na świąteczne smakołyki, reszta zaś na prezenty i inne świąteczne przyjemności.

W przyszłym miesiącu najbardziej zdrożeje jedzenie. Zdaniem ekspertów najdroższe w grudniu będzie mięso wieprzowe, szynka i kiełbasa. Drogie będą także wypieki i pieczywo. Koszt karpia może sięgnąć nawet 15-17 zł.


Opublikowano w: Twój styl z GKWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz