Uczniowie walczą o Hel

08 listopada 2010r. | Drukuj

„Mamy cel – Ratujmy Hel” to hasło  konferencji w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Uczniowie rozmawiali z opiekunami oraz  ze specjalistami z Uniwersytetu Gdańskiego  o zagrożeniach dla unikatowego środowiska półwyspu.

Fot. III LO w Gdyni

Głównymi kwestiami poruszonymi przez uczestników konferencji były zagrożenia wynikające z nierównomiernego rozwoju turystyki na półwyspie, w tym powstawanie pól campingowych.  Uczniowie rozmawiali również  o niekorzystnym wpływie portu we Władysławowie na środowisko.

Na podzielone na trzy części spotkanie składały się referaty uczniów, wykłady specjalistów, a także anglojęzyczna debata. Młodzież przygotowywała się do konferencji  ponad dwa miesiące.

– Problemy Helu, to również nasze problemy, bo często jeździmy na półwysep, by odpocząć od zgiełku Trójmiasta – argumentowali uczniowie. – Zachowanie jego naturalnego charakteru również i dla nas jest ważną sprawą.


Opublikowano w: Puck
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz