Krakowski salon poezji Anny Dymnej

27 września 2011r. | Drukuj

Teatr Miejski w Gdyni (ul. Bema 26) zaprasza w niedzielę (25 września) o godz. 12.00 na otwarcie „Krakowskiego salonu poezji w Gdyni”. Jest to salon Anny Dymnej, która na inaugurację wraz z Szymonem Sędrowskim (nową twarzą Teatru Miejskiego) czytać będzie wiersze ks. Jana Twardowskiego. Na saksofonie zagra Przemek Dyakowski.

To oryginalne połączenie twórczych sił Gdyni i Krakowa na pewno zaowocuje niezwykłą jakością artystyczną.

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 r. W każdą niedzielę o godzinie 12.00 znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. W salonie spotykają się aktorzy z różnych teatrów krakowskich, gwiazdy z innych miast, starsi z młodszymi, pedagodzy ze studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani z tymi mniej znanymi. Dotychczas odbyło się ponad 330 takich spotkań.

fot. filmweb.pl

Krakowski Salon Poezji szybko stał się cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Salony Poezji powstały już w 25 miastach, nie tylko w Polsce, ale także m.in. w:  Dublinie, Sztokholmie, Ottawie, Montrealu. Zamiarem teatru było też zaktywizowanie środowiska teatralnego wokół projektu będącego w swym założeniu niedzielnym spotkaniem artystyczno-towarzyskim, którego widzami-uczestnikami będą osoby interesujące się poezją. Jest to więc również forma działalności edukacyjnej teatru.

Spotkanie jest pierwszym z tego cyklu. Kolejne „Krakowskie salony poezji w Gdyni” odbywać się będą raz na dwa miesiące.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz