Nastolatek oskarżony o zabójstwo księdza

14 września 2011r. | Drukuj

Gdańska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-latkowi, który pod koniec marca w Gdańsku zamordował księdza. Nastolatkowi, który twierdzi, ze ksiądz miał wobec niego „oczekiwania”, grozi dożywocie.

fot. Policja

18-latek  złożył w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Śródmieście obszerne wyjaśnienia. Twierdzi on, że z księdzem spotkał się towarzysko, a  podczas tego spotkania doszło do szamotaniny. Tego wieczoru  39-letni ksiądz stracił życie. Przyczyną śmierci było uduszenie wskutek urazu krtani. Sprawca tłumaczy się, że była to obrona konieczna, a motywem jego działania był brak zgody na „pewne oczekiwania” ze strony księdza. Prokuratura za główny motyw zabójstwa uznała jednak rabunek. Wiadomo bowiem, że 18-latek zabrał z mieszkania księdza dwa złote łańcuszki oraz 560 zł.

Do zabójstwa doszło 24 marca w Gdańsku. Po dwóch dniach policja zatrzymała 18-latka z Wielkopolski, przy którym znaleziono przedmioty należące do ofiary. Zabójcy grozi kara od 12 do 25 lat więzienia lub dożywocie.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz