Trwa młodzieżowe seminarium na Kaszubach

26 sierpnia 2011r. | Drukuj

Młodzież z pięciu europejskich krajów od niedzieli uczestniczy w seminarium pod nazwą „Seven senses of Kashubia” organizowanym przez Klub Studencki Pomorania.

Spotkanie ma na celu poznanie innych mniejszości narodowych i etnicznych oraz wymianę doświadczeń i wspólne próby rozwiązywania problemów, jakie można napotkać próbując zachować własną tożsamość.

fot. KS Pomorania

Seminarium potrwa do niedzieli, już teraz jednak należy stwierdzić, że warto było je zorganizować. Młodzi ludzie z Unii Europejskiej są zachwyceni Kaszubami, gościnnością i szczerością ludzi, oraz też, jak to nazwali, „naturalnością” przyrody i krajobrazów. Dotychczas mieli okazję między innymi obejrzeć nasz region z punktu widokowego na Wieżycy, popływać łodzią po Jeziorze Ostrzyckim oraz zwiedzić Gdańsk. Codziennie organizowane są również wykłady i warsztaty podczas których uczestnicy poznają m. in. historię i kulturę Kaszub.

Punktem kulminacyjnym seminarium będzie festyn w Łubianie, podczas którego odbędzie się Exchange Market. Będzie można zapoznać się z kulturą i obyczajami zagranicznych gości. Nie zabraknie dobrego jedzenia, wspólnych śpiewów i ciekawych występów artystycznych. Wszystko w przyjaznej, owianej interesującą muzyką i przyozdobionej scenicznym ogniem atmosferze.

Harmonogram festynu

18.30-21.00 – Ognisko na Worzałówce

  • wspólne śpiewy, warsztaty rękodzielnicze
  • prezentacja mniejszości podczas Exchange market
  • wystawa rzeźb i rękodzieła artystów ludowych, kiermasz

 21.30-23.00 – Plaża nad jeziorem

  • widowisko teatralne Pantomima oraz fireshow
  • koncert Marcysi Szreder i Pauliny Kropidłowskiej
  • koncert kapeli kaszubskiej i zabawa taneczna

Opublikowano w: KościerzynaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz