100 miejsc pracy – Szwedzi inwestują w Słupsku

06 sierpnia 2011r. | Drukuj

W Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Redzikowie ruszyła budowa pierwszej fabryki. Dzięki inwestycji wartej 14 milionów złotych powstanie ponad 100 miejsc pracy.

fot. colosseum.com.pl

Na budowę fabryki w strefie ekonomicznej na terenie podslupsiego Redzikowa zdecydował się szwedzki koncern meblowy.  – To jest pierwsza fabryka na terenie Redzikowa. Do tej pory w tej części strefy nic się nie działo. Trwało to długo, bo mieliśmy problemy z ustaleniem  własności gruntów później z uzbrojeniem – mówi Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku.  Do końca 2012 roku na czterohektarowej działce powstanie hala i budynki administracyjne o łącznej powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Budowa fabryki będzie kosztować 14 mln złotych. W zakładzie produkującym meble biurowe i systemy regałowe znajdzie pracę ponad 100 osób. Nowa inwestycja bardzo ucieszyła dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku.

– Mamy w ewidencji 104 stolarzy meblowych, a także wielu pracowników pokrewnych zawodów na przykład 30 tapicerów meblowych – mówi Paweł Kądziela, z-ca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku.

Na terenie Strefy Ekonomicznej w Redzikowie zezwolenie na działalność ma już siedem firm. Wiadomo już, że dwa kolejne koncerny rozpoczną budowę fabryk w przyszłym roku. To jednak prawdopodobnie dopiero początek wielkich inwestycji w Strefie. Na razie strefa w Redzikowie ma 60 ha. Wkrótce będzie powiększona o kolejne 80 ha, więc będzie miała 140 ha. W Polsce i na Pomorzu jest niewiele tak atrakcyjnych i dużych terenów do tego uzbrojonych –  wyjaśnia  Mirosław Kamiński. W Słupskiej Strefie Ekonomicznej, położonej na terenie pięciu powiatów, działa 50 firm, które zatrudniają trzy i pół tysiąca osób. Łącznie zainwestowały ponad miliard złotych.

fot. gk: Takie meble powstawać będą w Słupsku


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Bruno pisze:

    Zbigniew Banek – Wybitny specjalista i ekspert w dzidzinie zarządzania, marketingu, bankowosci oraz doskonały doradca biznesowy.

Dodaj komentarz