System informuje mieszkańców

27 lipca 2011r. | Drukuj

Nowy system szybkiego przekazu informacji w gminie Wejherowo. Systemem Alcetel służy mieszkańcom informując ich o zagrożeniach, czy też o ważnych wydarzeniach z tego obszaru.

Gmina Wejherowo wprowadziła na swoim terenie system Alcetel. Ma on służyć mieszkańcom w przypadku konieczności przekazania ważnych komunikatów. System zaczyna działać w momencie gdzie liczy się szybki przekaz informacji do wielu odbiorców.

fot. sxc.hu

– Celem systemu jest informowanie przede wszystkim o nadchodzącym niebezpieczeństwie. I jeśli pomożemy chociaż jednej osobie, to jest on wart tego, żebyśmy go dalej utrzymywali – mówi kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego.

Centralnym nadawcą jest w tym wypadku Gmina Wejherowo. Aby usprawnić komunikację, gminę podzielono na północ, południe i tereny zalewowe. Wiadomość jest bezpłatna, odbiorca nie ponosi żadnych kosztów w trakcie otrzymania informacji. Kosztuje jedynie rejestracja swojego numeru w telefonicznej bazie mieszkańców. Po rejestracji wiadomość wysyłana jest bezpośrednio na telefon komórkowy i stacjonarny. Informacja może dotyczyć np. podniesienia stanu wód, burz, śnieżyc, awarii, przerw w dostępach prądu czy wody. Również wiadomość może mieć przekaz informujący o wydarzeniach organizowanych przez gminę (festyny, koncerty itp.).

Aby otrzymywać komunikat z gminy wystarczy zadzwonić, wysłać sms-a lub wypełnić formularz na stronie www.alcetel.pl/wejherowo. W ten sam sposób można w każdej chwili wyrejestrować się z bazy.

System działa od półtorej miesiąca. Zarejestrowanych jest w nim około czterysta osób.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz