Ryanair nie poleci

31 października 2010r. | Drukuj

 

Na początku przyszłego roku Ryanair zlikwiduje połączenia z Gdańska do Frankfurtu Hahn. Irlandzki przewoźnik rezygnuje z połączenia z powodu rosnących kosztów.

Fot. Ryanair

To zła informacja przede wszystkim dla tych mieszkańców regionu, którzy pracują w Niemczech. Ryanair jeszcze do niedawna latał z Gdańska do Hahn, leżącego ok. 130 km od Frankfurtu nad Menem, dwa razy w tygodniu, a w sezonie nawet trzy razy. W ciągu roku z połączenia korzystało ponad 50 tys. pasażerów. Od marca połączenie zostanie zlikwidowane.
Z rozkładów Ryanaira, który jest najtańszym na świecie przewoźnikiem lotniczym, zniknie także 100 innych lotów tygodniowo w całej Europie. Powodem są rosnące opłaty – m.in. w Niemczech wprowadzono  podatek turystyczny, doliczany  do każdego biletu krótkodystansowego w wysokości 8 euro. Po wycofaniu się  linii Ryanair, Gdańsk straci tanie połączenie z Frankfurtem n. M. Trasę tę obsługiwać będzie jedynie Lufthansa.

Fot. GK. Port lotniczy w Gdańsku

Zarząd Portu Lotniczego Gdańsk zapowiada, że będzie próbował zainteresować innych przewoźników obsługą tej trasy.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz