Nasza malëna w Strasburgu

06 lipca 2011r. | Drukuj

Kaszubskie truskawki powędrowały na unijne stoły! To  malëna z pól w Kamienicy Szlacheckiej, Leszczynkach, Miechucinie, Garczu, Łączyńskiej Hucie i Chmielnie. Do Strasburga wysłaliśmy 3,5 tony naszych słodkich owoców. Europejscy parlamentarzyści zajadali się nimi.

Do Strasburga pojechała czteroosobowa delegacja: Andrzej Klasa z Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek, koordynator wyjazdu  i trzy panie, które w strojach kaszubskich będą reprezentować nasz region – Edyta Klasa jako pracownik Urzędu Marszałkowskiego, Zyta Górna, prezes stowarzyszenia „Kobiet Zgorzałego” oraz Małgorzata Pietkiewicz, członkini stowarzyszenia. Delegacja z Kaszub  rozdawała dziś w Strasburgu, podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, 3,5 tony kaszubskich truskawek – łącznie 7 tys. opakowań. Pochodzą z miejscowości w pow. kartuskim od producentów, którzy mają certyfikowane plantacje – a dokładniej z pól w Kamienicy Szlacheckiej, Leszczynkach, Miechucinie, Garczu, Łączyńskiej Hucie i Chmielnie.  Unijni urzędnicy mówią, że nasze maleny są słodkie i bardzo smaczne.  – Czekamy teraz na spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem i liczymy, że także w Strasburgu powie, że nasze truskawki są najlepsze – mówi Andrzej Klasa. Jakość kaszubskich truskawek premier Donald Tusk pochwalił ostatnio w Warszawie. Tuż po imprezie w Strasburgu, truskawki pojawią się na konferencji w Gdyni, w której uczestniczyć będzie minister rolnictwa Marek Sawicki.

fot. gk: Takie truskawki powędrowały do Strasburga


Opublikowano w: KartuzyPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz