Gdynia z wizytą w Pradze

30 czerwca 2011r. | Drukuj
Ambasada RP w Pradze oraz tamtejszy Instytut Polski zaprosiły Gdynię do uświetnienia uroczystości inaugurujących objęcie przez Polskę Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, organizowanych w Pradze w dniu 1 lipca br.

W ramach współpracy z Ambasadą RP w Pradze Gdynia zaprezentuje wystawę fotografii trzech gdyńskich fotografików: Kacpra Kowalskiego, Tomka Kamińskiego oraz Krzysztofa Romańskiego. Eksponowane na wystawie zdjęcia ukazują różne oblicza Gdyni jako miasta nowoczesnego, tętniącego życiem, z bogatą ofertą kulturalną oraz miasta blisko związanego z morzem.

Praga. / fot. sxc.hu

W ramach uroczystości w dniu 1 lipca br. Gdynia zorganizuje także prezentację swojej oferty kulturalnej. Muzyczną wizytówką Gdyni w Pradze będzie zespół Przemka Dyakowskiego „Take it Easy”, grającego w stylistyce swinga.

Ponadto Gdynia ufundowała nagrody rzeczowe w konkursie organizowanym przez Instytut Polski w Pradze i adresowanego do dzieci i młodzieży czeskiej, którego głównym celem była promocja miast polskich leżących nad Bałtykiem, jak i również samego morza wraz z jego florą i fauną. Nagrodą główną w rozstrzygniętym już konkursie jest weekendowy pobyt w Gdyni dla zwycięzcy wraz z rodziną. Laureatka konkursu będzie przebywać w Gdyni w dniach 22-24 lipca br.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiasto
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz