Więcej dorszy, mniej śledzi

27 października 2010r. | Drukuj

Komisja Europejska zgodziła się na podwyższenie o 15% przyszłorocznych limitów połowowych na bałtyckie dorsze.  O tyle samo zmniejszą się jednak połowy śledzi.

Fot.: www.sanawia.waw.pl

 

Jest zgoda Unii Europejskiej na większe połowy dorszy na Bałtyku w przyszłym roku, natomiast obcięte zostały limity połowowe śledzi, szprotów i dzikich łososi. Tak zdecydowali unijni ministrowie rybołówstwa podczas wczorajszych wieczornych negocjacji w Luksemburgu.

Na Bałtyku Wschodnim, gdzie przede wszystkim łowią dorsze polscy rybacy, limity zostały zwiększone o 15 procent. Unijni ministrowie zgodzili się na to, bo eksperci uznali, że stan zasobów dorszy w Bałtyku poprawił się.

Fot.: www.rybobranie.pl

Alarmują jednak, że pogorszyła się sytuacja ze śledziami, szprotami i dzikimi łososiami, dlatego zapadła decyzja o redukcji kwot. W przyszłym roku połowy śledzi na Bałtyku Centralnym, gdzie głównie łowią nasi rybacy zostaną ograniczone o 15 procent.

Unijne kraje odrzuciły tym samym propozycje Komisji Europejskiej, by zredukować połowy aż o jedną trzecią. O tyle natomiast będą zredukowane limity na Bałtyku Zachodnim. Jeśli chodzi o połowy szprotów, to zostaną zmniejszone o 24 procent, natomiast dzikich łososi o 15 procent.


Opublikowano w: PuckSłupskWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz