Marsz na zdrowie z Markiem Kamińskim

17 kwietnia 2011r. | Drukuj

„Marsz na zdrowie” zaczął się w Gdańsku – Brzeźnie , a skończył na granicy Sopotu i Gdyni koło Koliby, ponieważ dalej nie mogli przejść niepełnosprawni.  Marsz zorganizowała Fundacja Marka Kamińskiego – podróżnika, zdobywcy biegunów, która zabiega o budowę ścieżki wzdłuż plaż Trójmiasta.

fot. gk

„Marsz na zdrowie” zorganizował w niedzielę Marek Kamiński.  Nnany podróżnik  ciągnący opony w raz  grupą fanów i przyjaciół wyruszył z plaży przy molo w Brzeźnie. – Marek Kamiński szedł z oponami samochodowymi przyczepionymi do pasa sznurem, z którymi trenował już przed wyprawami na bieguny. Trasa wiodła  plażą oraz asfaltową promenadą – mówi Karolina Grudzińska z Fundacji Marka Kamińskiego. – W marszu mógł wziąć udział każdy, a szło z nami kilkadziesiąt osób – dodaje. Marsz zakończył się  przy granicy Sopotu i Gdyni – przy potoku Ewelina, bo tam kończy się droga i dalej nie przejdą niepełnosprawni. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na brak ścieżki wzdłuż plaży. Organizatorzy marszu chcą zwrócić uwagę na infrastrukturę nadmorską i ocenić jej przystosowanie dla osób niepełnosprawnych. Prace nad stworzeniem takiej ścieżki trwają już w Urzędzie Morskim w Gdyni.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz