Strona główna Współpraca – dołącz do naszej redakcji!

Współpraca – dołącz do naszej redakcji!

Tak pisaliśmy 11 września 2010 r….

Wystartowała Gazeta Kaszubska – portal internetowy poświęcony Kaszubom i Pomorzu! Jest to projekt zupełne nowy, którego założeniem jest rozpowszechnianie informacji o wydarzeniach, mieszkańcach i sprawach regionu.

Gazeta została stworzona z myślą o Was i Waszych sąsiadach, abyście każdego dnia mieli dostęp do najświeższych wieści. Nasz wspólna Gazeta Kaszubska jest projektem otwartym, ponieważ chcemy aby na jej ostateczny kształt miało wpływ jak najwięcej osób. Zależy nam, aby treści, które będą ukazywały się na jej łamach, spełniały potrzeby i oczekiwania czytelników. Dlatego zachęcamy do współpracy osoby, które chciałyby wziąć udział w tworzeniu naszego portalu. Mamy nadzieję, że Gazeta Kaszubska będzie tworzona przez ludzi ciekawych świata, miłośników kaszubszczyzny w różnym wieku. Dzięki temu gazeta stanie się barwnym projektem, w którym każdy internauta znajdzie coś dla siebie.

Do współpracy z Gazetą Kaszubską chcielibyśmy zaprosić także  najmłodszych użytkowników Internetu. Zachęcamy dzieci i młodzież kaszubskich szkół, aby na łamach tego portalu zdobywały doświadczenia dziennikarskie, rozwijały swoje zainteresowania i talenty – po prostu dzieliły się informacjami z regionu, swoimi refleksjami i spostrzeżeniami.

Współpraca z młodzieżą jest dla portalu bardzo ważna, gdyż tylko w ten sposób może on dać prawdziwy i świeży obraz rzeczywistości. W tym celu w portalu GazetaKaszubska.pl stworzymy specjalną zakładkę dla młodych dziennikarzy, w której zamieszczane będą ich artykuły, wypowiedzi i zdjęcia, a każdy kto będzie brał udział w jej tworzeniu, wpisany zostanie w poczet „młodszego kolegium redakcyjnego”…

Nasi drodzy Czytelnicy – jest Was już ponad 10 tysięcy dziennie, z czego jesteśmy dumni. Cały zespół redakcyjny od dwóch lat pracuje na rzecz portalu społecznie, wspierany przez Fundację Instytut Balticum, która stawia sobie za cel promocję Kaszub i Pomorza. Możemy już mówić o prawdziwym sukcesie, ale chcemy nadal rozwijać się – dlatego zachęcamy Was do współpracy i publikowania własnych tekstów. Czekamy na kolejnych komentatorów i blogerów,  bo wierzymy w wielki sukces naszego wspólnego projektu pod  nazwą GazetaKaszubska.pl :-)