fot. ssi.slupsk.pl

Reaktywacja oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Cewicach nabiera tempa. W minioną sobotę Zarząd Główny ZK-P zatwierdził deklaracje 70 członków. Trwają ustalenia terminu spotkania, na którym wybrany zostanie nowy zarząd.

fot. ssi.slupsk.pl

Mieszkańcy Cewic poczynili już pierwsze kroki zmierzające do reaktywacji lokalnego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Zebrano 70 deklaracji członkowskich, które przekazane zostały do Zarządu Głównego ZK-P, gdzie w minioną sobotę zostały zatwierdzone. – W związku z sobotnią decyzją Zarządu Głównego jesteśmy w trakcie ustalania terminu walnego zebrania wyborczego oddziału w Cewicach – informuje Adam Nowak, inicjator działań. – Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. To bez wątpienia przełoży się na znaczną aktywność Kaszubów z Cewic.

Dawny oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprzestał swojej działalności około 2000 r. Od tego czasu do Zarządu Głównego ZK-P nie przekazywano sprawozdań i i informacji o jego aktywności. Aby mógł on nadal funkcjonować niezbędne okazało się złożenie nowych deklaracji członkowskich i wybranie władz, co będzie miało miejsce podczas organizowanego właśnie spotkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.