Kowalik

Mocno iskrzy w pomorskim SLD. W niedzielę funkcję stracił przewodniczący tej partii na Pomorzu Jarosław Szczukowski, który kierował SLD od kwietnia 2007 r. Jego miejsce zajął Jacek Kowalik.

Podczas wojewódzkiej konwencji programowej tej partii, która odbywa się co dwa lata,  Jarosław Szczukowski (33 l.) jako jedyny z członków kilkunastoosobowego zarządu nie uzyskał wotum zaufania. Jak sam powiedział, za udzieleniem mu wotum zaufania głosowało 48 spośród 104 delegatów obecnych na konwencji. Aby pozostać w zarządzie oraz na stanowisku szefa partii, Szczukowski potrzebował 53 głosów.

Członkowie SLD twierdzą nieoficjalnie (jak informuje PAP), że Szczukowski stracił partyjne stanowisko, ponieważ był postrzegany jako „zbyt mało aktywny i za mało wyrazisty jako lider partii na Pomorzu – terenie trudnym dla SLD”. W rzeczywistości za tymi zmianami stoi Andrzej Różański, reprezentujący SLD-owski beton, który przygotowuje się do przejęcia władzy na Pomorzu. Sam Różański, który chwali się poparciem Stowarzyszenia Ordynacka, chce wystartować w wyborach samorządowych, jako kandydat na prezydenta Gdyni.

Jacek Kowalik

Nowym szefem SLD na Pomorzu został Jacek Kowalik (49 l.), który był jedynym kandydatem partii.  Kowalik pochodzi ze Swornychgaci. Należał do PZPR i pracował w komitecie miejskim w Chojnicach. Tam także był zastępcą burmistrza i radnym powiatu, a następnie pracował jako nauczyciel. Był również posłem SLD IV kadencji, a następnie dwukrotnie bez powodzenia startował w wyborach parlamentarnych. W maju br. objął mandat posła VI kadencji w miejsce Izabeli Jarugi-Nowackiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.