fot. PAP

Adam Małysz został ogłoszony kaszubskim królem. Atrybuty władzy – klukę i tabakierę, skoczek otrzymał wczoraj z rąk premiera Donalda Tuska podczas spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

fot. PAP

Wczoraj Premier Donald Tusk przyjął w swojej kancelarii wybitnego skoczka narciarskiego Adama Małysza, który podjął decyzję o zakończeniu kariery sportowej. Podczas spotkania premier wielokrotnie podkreślał wyjątkowe znaczenie dokonań Adama Małysza, a także to jak skromnym człowiekiem jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych Polaków.

– Nauczył nas Pan, że Polak może bardzo wysoko i daleko latać, a to nam było zawsze potrzebne, żebyśmy my Polacy, uwierzyli, że to jest możliwe. Zawsze byliśmy szczęśliwi, jak mogliśmy Pana oglądać i jesteśmy smutni, że to się kończy – powiedział premier.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=CHGNEZxAr7Q]

Podczas spotkania Adam Małysz otrzymał z rąk premiera dwa wyjątkowe prezenty: charakterystyczną dla kultury kaszubskiej laskę zwaną kluką i tabakierę. – Kluka to kaszubska oznaka władzy. My Kaszubi nie mamy dzisiaj swojego króla, ale jak Pan pewnie wie, Górale i Kaszubi bardzo mocno ze sobą trzymają – zaznaczył Donald Tusk – Niech Pan przyjmie tę oznakę władzy sołtysa na Kaszubach jako znak, że jest Pan dzisiaj dla nas nowym kaszubskim królem.

W zamian za kaszubskie prezenty Donald Tusk poprosił Adama Małysza o autograf dla swojego wnuka.

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo się cieszę ze Pan Donald Tusk tak ugościł pana Małysza no i taki ciekawy prezent z kaszub otrzymał. Brawo Panie Premierze więcej takich spotkań z akcentem Kaszubskim Pozdrawiam Agnieszka z WEJHEROWA

  2. Dziękuje Małyszowi za 17 lat pięknych skoków!

    Premier ogłosił Cie Królem Kaszub, ale nigdy nim na prawdę nie będziesz, ponieważ za tytuł nawet nie podziękowałeś Kaszubom.
    Nie wspomniał ani słowem o tytule Króla.
    I prawdziwy Kaszub nie uzna Cie za swojego Króla!

  3. TUSK JAKO PREMIER PRZYJMUJE U SIEBIE MAłYSZA I MIANUJE GO KRÓLEM KASZUBÓW,CZYŻBY TO KRÓLESTWO BYŁO BLISKIE? WIDAĆ ,ŻE TE ZAPĘDY SEPARATYSTYCZNE TUSKA DO ODERWANIA KASZUB OD POLSKI SĄ REALNE.GDYBY BYŁO INACZEJ MIANOWAŁBY MAŁYSZA KRÓLEM POLSKI.WRĘCZANIE TABAKIERY TO NIC INNEGO JAK ZACHĘTA I PROPAGOWANIE NIKOTYNIZMU I „WCIĄGANIA”.ALE CO SIĘ DZIWIĆ SKORO SAM BAKAŁ .PANIE PREMIERZE CZY PAN JESTEŚ PREMIEREM POLSKI CZY EMISARIUSZEM KASZUBOW.PROSZĘ O JASNĄ DEKLARACJĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.