Fot. KWP Gdańsk

Policjanci z Lęborka zatrzymali małżeństwo, które wprowadzało do obiegu fałszywe dwudziestozłotówki. Zabezpieczono ponad 100 banknotów o tym nominale. Trwają poszukiwania organizatora procederu.

Około tydzień temu policjanci z Lęborka zostali poinformowani o pojawieniu się w lęborskich sklepach fałszywych banknotów o nominale 20 zł. Ich cechą charakterystyczną był papier, którego jakość znacznie odbiegała od oryginału. Brakowało również znaków wodnych.

Po ustaleniu rysopisu osób, które mogły zajmować się rozprowadzaniem fałszywych banknotów policja zatrzymała małżeństwo z Lęborka. W mieszkaniu 51-letniej kobiety i jej 56-letniego męża policjanci zabezpieczyli ponad 100 dwudziestozłotowych banknotów, kilkanaście jeszcze nie wyciętych fałszywek, laptopa, komputery, dyski twarde oraz drukarkę.

Fot. KWP Gdańsk

W ciągu kilku kolejnych dni policji udało się zatrzymać kilka następnych osób, które podejrzewane są o współudział w procederze oraz o dostarczanie sprzętu do mieszkania małżeństwa. Za wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak podaje policja sprawa jest rozwojowa i zatrzymanie kolejnych podejrzanych jest tylko kwestią czasu.

Fot. KWP Gdańsk
Fot. KWP Gdańsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.