Dobiega końca przebudowa przystani żeglarskiej w Garczynie koło Kościerzyny. W połowie listopada odbędzie się uroczyste otwarcie. To kolejna inwestycja w regionie, której finał  zaplanowano tuż przed wyborami.

15 listopada zostanie zakończona przebudowa przystani wodnej w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie w powiecie kościerskim. Łączna wartość inwestycji wynosi 1.766.054 zł z czego 81,62% stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Projekt ma wspierać rozwój turystyki powiatu kościerskiego. Rozbudowa przystani wodnej w Garczynie to jednak tylko część przedsięwzięcia. Powstaną tu także  ścieżki rowerowe i chodniki z Kościerzyny do Garczyna. Inne związane z projektem inwestycje to: adaptacja poddasza budynku Geodezji i Gospodarowania Nieruchomościami, przystosowanie budynku starostwa powiatowego dla osób niepełnosprawnych, oraz budowa boiska lekkoatletycznego przy Powiatowym Zespole Szkól nr 3 w Kościerzynie.

– Szkoda, że nie udało się tych planów inwestycyjnych zrealizować przed wakacjami – mówią mieszkańcy Kościerzyny. Podobną inwestycję zakończono właśnie na Złotej Górze w Brodnicy Górnej koło Kartuz. Tam również otwarto marinę, której budowa kosztowała 4 mln zł – oczywiście po sezonie.kt dotyczy zwiększenia dostępności i efektywnego wykorzystania potencjału turystycznego Powiatu Kościerskiego poprzez przebudowę przystani wodnej w Garczynie z dojściem pieszo rowerowym z Kościerzyny do Garczyna.Ponadto aktualnie w realizacji są również: adaptacja poddasza budynku Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, przystosowanie budynku Starostwa Powiatowego w Kościerzynie dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz budowa boiska lekkoatletycznego w Powiatowym Zespole Szkół Nr 3 w Kościerzynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.