Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku

16 maja 2019r. | Drukuj

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne wydarzenie dla miłośników ambitnych dźwięków. W piątek, 31 maja 2019 roku, na scenie przy ulicy Gdańskiej 12 zaprezentuje się kwartet jazzowy Algorhythm. Współzałożycielem i liderem grupy jest Emil Miszk, pochodzący z Lęborka trębacz, laureat tegorocznego Fryderyka w kategorii „Debiut Roku – Jazz”.

Partnerem wydarzenia jest firma Farm Frites Poland SA, która w 2019 roku świętuje 25-lecie swojej działalności w Lęborku.

fot. Maciej Moskwa

Początek koncertu o godzinie 20. Bilety w cenie 15 złotych można nabywać w kasie Kina „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12 oraz za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl.

Otwarte podejście do improwizacji. Melodyjne frazy, nieoczywista rytmika, łączenie  różnych idei, stylów muzycznych i osobowości. Matematyka i metafizyka – mathcore. Zespół Algorhythm powstał w 2013 roku. Ma na swoim koncie dwie płyty: „Segments” (2015) i „Mandala” (2017). W roku 2018 zespół został nominowany do nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK w kategorii Jazzowa Płyta Roku za album „Mandala”. Jedyną stałą twórczosci Algorhythmu są zmiany. Sama zaś nazwa zespołu to słowo – symbol. Odnosi sie do pojęcia algorytmu, który jest codziennie stosowany we wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Tak też muzyka gdańskiego kolektywu oddaje codzienne emocje i myśli współczesnego człowieka.

Na nowym albumie zespół występuje jako zelektryfikowany kwartet, a nie jak dotychczas – akustyczny kwintet. Personalne zmiany w grupie są inspiracją do obrania nowej, nieznanej ścieżki, która rodzi koncepcję zespołu, jako wielozadaniowej, synergicznej maszyny. W ten sposób “Termomix” zakreśla nowe na polskiej scenie jazzowej granice gdzie jazz, elektronika, muzyka improwizowana, post-rock czy mathcore stają się wspólnym narzędziem do budowania oryginalnego brzmienia. Jeszcze większa rezygnacja z solowego charakteru instrumentów na rzecz kolektywności prowadzi do uzyskania eklektycznego, a jednocześnie wspólnego tonu, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Szerokie instrumentarium, różnorodne techniki produkcji, zmienność brzmienia i w końcu komunikatywne tematy to tylko niektóre z cech nowego wydawnictwa w katalogu Alpaka Records, który zdecydowanie kierowany jest do poszukującego słuchacza. Na potrzeby albumu i projektu okładki powstała również rzeźba – maszyna (wykonana przez artystkę Aleksandrę Józefów) symbolizująca tytułowy “Termomix”.

Skład:

Emil Miszk – trąbka

Piotr Chęcki – saksofon tenorowy, fx

Szymon Burnos – Rhodes, Moog, fx

Sławek Koryzno – perkusja


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz