W niedzielę 7 kwietnia odbędą się Lęborskie Pola Nadziei 2019. Dziesiątki wolontariuszy w całym powiecie wyruszy w teren, aby zbierać datki na budowę hospicjum, o które zabiega Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne.

Działania w ramach Pól Nadziei koncentrują się wokół parafii i kościołów. Osoby ze specjalnie oznaczonymi puszkami oraz żonkilami spotkamy w całym mieście, przySanktuarium św. Jakuba Apostoła,Parafii NMP Królowej Polski, Parafii Miłosierdzia Bożego, Parafii pw. Królowej Jadwigi Śląskiej, Parafii św. Maksymiliana Kolbe, ale również poza Lęborkiem – w Nowej Wsi Lęborskiej, Mostach i Lubowidzu, Leśnicach oraz Pogorzelicach, Charbrowie, przy obu świątyniach w Łebie, w Łebieniu i Tawęcinie, Garczegorzu, Bukowinie., w Sarbsku i Łebieńcu, Charbrowie, Roszczycach i Białogardzie.

Do akcji dołącza w tym roku również grupa Klasyczni Lębork – miłośnicy wyrafinowanych automobilów pojawią się z kwestą w różnych miejscach powiatu.

Pola Nadziei to jedna z naszych największych, corocznych akcji. Będziemy wdzięczni za każde, nawet drobne wsparcie. Chodzi o gest, o znak solidarności, znak nadziei jakim jest żonkil. Nasza fundacja do teraz zebrała ćwierć miliona złotych, od wspaniałych darczyńców otrzymaliśmy w darowiźnie działkę budowlaną, ale wciąż musimy zebrać ponad 5 mln złotych, aby wybudować hospicjum – mówi Agata Kozyr, prezes zarządu Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne.

Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne, podczas Lęborskich Pól Nadziei w 2018 roku, zebrała ponad 30 tys. zł. W akcję angażuje się kilkudziesięciu wolontariuszy – wciąż potrzebni są kolejni. Wszelkich informacji o tym jak pomóc i jak się zaangażować udziela koordynator wolontariatu Aleksandra Raczyńska – tel. 667 016 647 lub e-mail: wolontariat@fundacja-lhs.org

Formularz zgłoszeniowy wolontariusza do pobrania na stroniewww.fundacja-lhs.org/wolontariat/dolacz-do-nas

W 2002 roku Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie ogłosiło ogólnopolski program Pól Nadziei dla polskich pozarządowych organizacji hospicyjnych. Dzięki temu od 2003 roku akcja jest organizowana w innych miastach Polski dla chorych w tamtejszych hospicjach. Każde z hospicjów, które włącza się do akcji opracowuje i realizuje program na swoim terenie, pozyskując środki na własną działalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.