Marcin Stefański nowym trenerem Trefla Sopot

05 marca 2019r. | Drukuj

Marcin Stefański został nowym trenerem Trefla Sopot. 36-latek zastąpi na tym stanowisku Fina Jukkę Toijalę. Popularny „Stefan” swój pierwszy mecz poprowadzi w najbliższą sobotę o 14:30, kiedy sopocianie zmierzą się z Miastem Szkła Krosno.

Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Stefański jest związany z sopockim klubem od sezonu 2009/2010, kiedy to przychodził do ekipy Trefla z Victorii Górnik Wałbrzych. Od tego momentu aż do końca kariery popularny „Stefan” występował w żółto-czarnych barwach, przez ten czas będąc też kapitanem „serca Sopotu”. Nowy trener Trefla oficjalnie zakończył zawodniczą karierę po sezonie 2017/2018, ale w trwających właśnie rozgrywkach raz jeszcze wybiegł na parkiet, by pożegnać się sopocką publicznością. Trzysekundowy występ w spotkaniu z Polskim Cukrem Toruń był dla Stefańskiego symboliczny, bo dzięki temu meczowi zainaugurował on swój dziesiąty sezon w barwach „serca Sopotu”. W tym dniu koszulka z numerem 10 została zastrzeżona i na stałe zawisła pod dachem ERGO ARENY. Po zakończeniu kariery 36-latek pełnił rolę Dyrektora ds. Rozwoju Młodzieży i Współpracy z Mediami, a także współpracował jako szkoleniowiec z młodzieżowymi drużynami Trefla. Teraz „Stefan” zadebiutuje w ukochanym klubie w nowej roli – pierwszego trenera. Łącznie Stefański rozegrał w żółto-czarnych barwach ponad 300 meczów, dwukrotnie zdobył Puchar i Superpuchar Polski, wywalczył również dwa medale PLK.

Marcin od wielu lat jest jedną z twarzy naszego klubu, osobą jednoznacznie kojarzoną z Treflem, doskonale znającym zarówno drużynę, jak i środowisko sopockiego basketu. To człowiek cieszący się ogromnym szacunkiem wśród koszykarzy występujących w naszym zespole, z wieloma z nich współpracował w ostatnich sezonach jako kapitan „serca Sopotu”. Marcin jest w pełni oddany sprawom Trefla, cały czas pozostaje blisko drużyny, utrzymuje też kontakt z zawodnikami i sztabem trenerskim. Celem postawionym przed „Stefanem” jest zmiana gry drużyny i poprawa sytuacji w tabeli już w najbliższych tygodniach. Dziękuję również trenerowi Jucce Toijali za pracę z naszym zespołem w ostatnich miesiącach  – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Sztab szkoleniowy Trefla pozostanie bez zmian, asystentem „Stefana” będzie Krzysztof Roszyk, za przygotowanie fizyczne nadal odpowiada Tobiasz Grzybczak, a fizjoterapeutą jest Patryk Bieda. Debiut Marcina Stefańskiego w roli szkoleniowca nastąpi w sobotę o godzinie 14:30, podczas meczu z Miastem Szkła Krosno. Bilety na to spotkanie dostępne są na stronie http://sercesopotu.pl.

To dla mnie duże wyzwanie, na pewno sytuacja nie jest łatwa, co widać w tabeli, ale wierzę, że podołam i pozytywnie wpłynę na zespół. Myślę, że każdy z nas w klubie widzi, że nasza drużyna ma wyższy potencjał niż obecnie zajmowane miejsce. Po tym jednak co się dzieje w tym sezonie najważniejsze jest, żeby to zespół uwierzył siebie, w swoje umiejętności i pokazał, że potrafi wygrywać. Chcę pomóc chłopakom w tym, żeby podnieśli się i zaprezentowali się najlepszej strony – mówi Marcin Stefański, nowy trener Trefla Sopot.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze