fot. archiwum

Ruszyło przyjmowanie wniosków o przyznanie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego dla uczniów szkół zawodowych. Podania można składać do 17 września 2018r. W tym roku planowane jest przyznanie 400 stypendiów za łączną sumę miliona złotych.

fot. archiwum

Żeby dostać stypendium, uczeń powinien mieć wysoką średnią ocen z przedmiotów zawodowych (minimum 5,2). Dodatkowe punkty uczniowie otrzymają za za udział w olimpiadach, turniejach i konkursach czy wolontariatach. Stypendium wynosi 250 zł miesięcznie i jest wypłacane przez 10 miesięcy. Regulamin przyznawania stypendiów i generator wniosków znajdują się w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego.

Stypendium mogą otrzymać uczniowie mieszkający w województwie pomorskim, uczęszczający do technikum, zasadniczej szkoły zawodowej lub szkoły branżowej I stopnia. Powinni kształcić się w zawodach odpowiadających branżom ważnym dla rozwoju regionu, czyli m.in.: teleinformatyce ICT i elektronice, przemyśle morskim, środowisku, energetyce i ekoenergetyce, zdrowiu i srebrnej gospodarce, transporcie, logistyce i motoryzacji, budownictwie, sektorze kreatywnym, chemii lekkiej, petrochemii, biotechnologii, turystyce, sporcie i rekreacji, usługach finansowych i biznesowych, a także w przemyśle spożywczym.

To już trzecia edycja stypendiów dla uczniów szkół zawodowych. W poprzednich przyznano 820 stypendiów dla uczniów z całego województwa o łącznej wartości przekraczającej 2 mln złotych. Stypendia są finansowane w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego projektu: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020. Wchodzi on w skład przedsięwzięcia strategicznego „Kształtowanie sieci szkół zawodowych w regionie”, który realizuje Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z wszystkimi samorządami powiatowymi, Pomorską Izbą Rzemieślniczą w Gdańsku oraz Powiatowym Cechem Rzemiosł w Wejherowie. Łączna wartość przedsięwzięcia to ponad 380 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.