fot. Europe in my region

Luna z Madrytu i Achilleas z Aten, to bohaterowie projektu Road Trip. Głównym tematem trasy bałtyckiej jest „Historia”. Luna i Achilleas rozpoczęli szlak bałtycki na kole podbiegunowym w Rovaniemi w Finlandii 28 lipca. Swoją podróż zakończą 25 sierpnia w Berline. Obecnie przebywają nad jeziorem Wigry, następnie wyruszą do Lidzbarka Warmińskiego, a 20 sierpnia pojawią się w Gdańsku i jego okolicach, a na koniec odwiedzą Szczecin.

fot. Europe in my region

Para zapozna się po drodze z mieszkańcami i kulturą regionów podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Odwiedzą też projekty, których realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Unii Europejskiej. Uczestnicy spotkają także Lecha Wałęsę, prezydenta Słupska Roberta Biedronia i szczecińskich blogerów.

Projekt ”Road Trip” daje millenialsom szansę na odkrywanie Europy: mogą doświadczyć na własnej skórze, czym jest Unia Europejska, jakie wartości reprezentuje i zobaczyć na własne oczy, co Unia robi w terenie. ”Road Trip” to 12 tys. km na 4 trasach: śródziemnomorskiej, atlantyckiej, naddunajskiej i bałtyckiej. Trasa bałtycka to ostatnia trasa przygody, która rozpoczęła się wiosną w Atenach. Do projektu 'Road Trip’ spośród 2000 kandydatów wybranych zostały 4 pary podróżujących. Do eliminacji podchodziło blisko 50 kandydatów z Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.