Odznaki Miłośnika Gdyni PTTK - I i II stopnia // fot. Lechosław Dzierżak

Gdynia to morze, lasy, modernistyczne zabytki, punkty widokowe, miejsca pamięci. Każdy z nich kryje w sobie ciekawe historie i wywołuje wiele emocji. Odwiedzając je, nie tylko kolekcjonujemy ciekawe wspomnienia, ale także możemy zdobyć odznakę turystyczną Miłośnika Gdyni.

Odznaki Miłośnika Gdyni PTTK – I i II stopnia // fot. Lechosław Dzierżak

– Głównym celem przyznawania odznaki jest szerzenie i powiększanie wiedzy o Gdyni wśród jej mieszkańców. Jej zdobycie wymaga zwiedzenia określonych miejsc i obiektów, jak też przejścia określonych tras pieszych i szlaków turystycznych na terenie Gdyni – tłumaczy Joanna Statuch, wiceprezes Klubu Turystycznego Wybrzeże. – Uczestnicy tych spacerów podkreślają, że dzięki nim docierają do miejsc, o których słyszeli, ale nigdy nie udało im się tam z różnych powodów dotrzeć – dodaje.

Odznaka Krajoznawcza PTTK „Miłośnik Gdyni” ustanowiona została z okazji 70. rocznicy nadania praw miejskich Gdyni, 10 lutego 1998 roku. Odznakę może zdobyć każdy zainteresowany. Trzeba mieć ukończone 10 lat. 

– Najczęstszym problemem udania się w takie miejsca, np. dla gdyńskich seniorów, jest lęk przed samotnym wędrowaniem po lesie lub słaba orientacja w terenie. Spacery zorganizowane eliminują takie przeszkody, a dodatkowo pozwalają na miłe spędzenie czasu w gronie innych pasjonatów turystyki i miłośników Gdyni. Myślę, że to wszystko razem sprawia, iż spacery cieszą się dużą popularnością, a my z wielką przyjemnością je organizujemy – cieszy się Joanna Statuch.

Odznaka jest dwustopniowa. Aby zdobyć pierwszy stopień (odznaka niebieska) należy odwiedzić 9 miejsc, po jednym z każdego działu oraz uczestniczyć w dowolnej imprezie oddziału turystycznego. Aby zdobyć odznakę II stopnia (odznaka złota) należy odwiedzić co najmniej 18 miejsc, po dwie z każdej grupy i dwie dowolne imprezy oddziału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.