mat. prasowe

4 marca na antenie TVN Turbo wystartował nowy program dokumentalny. „Port” jest inspirowany naszym miastem. Widzowie mogą zobaczyć, jak wygląda praca w porcie morskim w Gdyni. Co dzieje się za jego zamkniętymi bramami? Z jakimi wyzwaniami i problemami mierzą się każdego dnia jego pracownicy?

mat. prasowe

„Port” to nowość w wiosennej ramówce TVN Turbo. Otworzy przed widzami zamknięte dla nich, do tej pory, miejsce. W programie będzie można zobaczyć port od kuchni i to, jak się w nim pracuje.

– Chcemy zabrać naszych widzów w miejsce niedostępne na co dzień dla zwykłych ludzi. Port morski to potężna i skomplikowana machina, w której codzienna „praca” to prawdziwe wyzwanie – mówi Przemysław Kwiatkowski, szef TVN Turbo.

Gdyński port to dziś trzeci co do wielkości port morski w Polsce. I właśnie to miejsce zainspirowało twórców programu. 

– Szukając odpowiedniego miejsca do realizacji tej serii programu, nie było wątpliwości, że najlepszym wyborem będzie Port w Gdyni. Nie dość, że to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce, to w dodatku miasto Gdynia pełne jest otwartych i pozytywnych ludzi, dzięki którym projekt ten mógł powstać – opowiada Przemysław Kwiatkowski, szef TVN Turbo.

Pierwszy odcinek nowej serii można było zobaczyć już 4 marca o godz. 11.30 w TVN Turbo. Kolejny tydzień później. W każdym odcinku widzowie dowiedzą się, z czym zmagają się setki zatrudnionych w porcie ludzi. Pracy i różnego rodzaju zadań do wykonania jest mnóstwo. Nurkowie badają poszycia kontenerowców, piloci wprowadzają je bezpiecznie do doków, a operatorzy dźwigów rozładowują cenne towary. Głównym graczem jest jednak morze. Od jego kaprysów bardzo wiele zależy.

– Ten projekt z pewnością dostarczy naszym widzom wielu wrażeń, a to za sprawą prawdziwych bohaterów – pracowników portu, ich emocji i problemów, z którymi na co dzień muszą się mierzyć, a także ze względu na omawiane kwestie techniczne i ciekawostki związane ze skomplikowanymi procedurami i ogromnymi statkami obsługiwanymi przez port – mówi Przemysław Kwiatkowski, szef TVN Turbo.

Producenci programu zdecydowali, że pokażą w nim właśnie funkcjonowanie portu, bo to organizm, który tętni życiem przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Praca odbywa się w systemie trójzmianowym. Tam wszystko musi funkcjonować perfekcyjnie. Nie jest to łatwe na tak dużej powierzchni, która wynosi ponad dziewięćset trzydzieści siedem hektarów i posiada około czterdziestu stanowisk dla statków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.