fot. KPP Lębork

Na terenie powiatu lęborskiego policjanci drogówki prowadzili działania pn. „SMOG”. W akcji wzięło udział siedmiu funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 26 samochodów.

fot. KPP Lębork

Mundurowi ujawnili 10 wykroczeń, zabrali 4 dowody rejestracyjne i nałożyli 10 mandatów karnych. Wzmożone działania koncentrowały się na ujawnianiu pojazdów, które są niesprawne technicznie oraz uciążliwe dla środowiska.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze szczególnie bacznie przyglądali się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, dokładnie sprawdzając ich stan techniczny oraz czy pojazdy nie wydzielają zbyt dużej emisji spalin. W przypadku przypuszczenia, że auto jest niesprawne, kierowcy kierowani byli do stacji kontroli pojazdów na szczegółowe badania techniczne. Dodatkowo mundurowi badali stan trzeźwości kierujących oraz obowiązkowe wyposażenie w pojazdach. Stróże prawa zwracali również uwagę na sposób przewożenia dzieci i poprawne używanie pasów bezpieczeństwa, co w czasie ferii zimowych i wzmożonego ruchu pojazdów jest priorytetem.

Celem wzmożonych działań było wyeliminowanie negatywnych zjawisk w ruchu drogowym oraz poprawa bezpieczeństwa drogowego na terenie naszego powiatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.