fot. KPP Lębork

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku podsumowali ilość i charakter zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2017 roku. Odnotowano na niej 590 zgłoszeń, z czego 342 zgłoszenia zostały przez mundurowych potwierdzone.

fot. KPP Lębork

Sygnały naniesione przez mieszkańców powiatu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci sprawdzają i weryfikują. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji, a patrole sprawdzają wskazane miejsce po kilka razy. Spośród potwierdzonych zgłoszeń najwięcej dotyczyło przekroczenia prędkości, było ich 209 z czego policjanci potwierdzili 145. Nieprawidłowego parkowania – z 60 zgłoszeń potwierdzono 34, oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, na 158 zgłoszeń potwierdzono 102 przypadki.

Potwierdzone zgłoszenia mają swój dalszy ciąg i konsekwencje. W tych przypadkach policjanci stosowali pouczenia, ale nie obyło się też bez mandatów karnych. O przypadkach złej organizacji ruchu (8 potwierdzonych zgłoszeń), czy też niewłaściwej infrastruktury mundurowi informowali też zarządców dróg.

W wyniku zgłoszeń na KMZB w parku „Żwirki i Wigury” w Lęborku wyeliminowano wskazywany tam problem spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Jest to zauważalne poprzez brak interwencji w tym miejscu oraz brak kolejnych naniesionych zagrożeń na KMZB. Ponad to na skrzyżowaniu dróg W-212 i W-214 w Lęborku tj. na skrzyżowaniu ul. Kaszubskiej z ul. Krzywoustego zostało wskazane zagrożenie w postaci „Niewłaściwej infrastruktury drogowej”, która miała przejawiać się złym ustawieniem znaku informacyjnego, co mogło mylić kierowców nie znających właściwej drogi. W związku ze wskazanym zagrożeniem sporządzono wystąpienie do zarządcy drogi o prawidłowe ustawienie znaku w celu wyeliminowania zagrożenia. W chwili obecnej zagrożenie zostało wyeliminowane i znak został ustawiony prawidłowo. Kolejnym wyeliminowaną nieprawidłowością na KMBZ na terenie Lęborka było zgłoszenie dotyczące „bezdomności” na jednym z osiedli w Lęborku. Na miejsce skierowany został dzielnicowy tego rejonu służbowego, który w rozmowie z mieszkańcami faktycznie potwierdził miejsce przebywania bezdomnego mężczyzny w pomieszczeniach piwnicznych wskazywanego bloku. Dzielnicowy w rozmowie z bezdomnym poinformował go o możliwości skorzystania z Noclegowni w Lęborku szczególnie z uwagi na niskie temperatury w nocy, na co w/w przystał. Następnie o całej sytuacji powiadomiono Ośrodek Pomocy Społecznej w Lęborku celem dalszej pomocy wskazanemu bezdomnemu mężczyźnie.

Policjanci z Lęborka dziękują mieszkańcom powiatu za korzystanie z KMZB, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu i przypominają, że do zgłaszania pilnej interwencji Policji należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.