Fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl

W uroczystościach miejskich i powiatowych związanych ze świętem strażaków, które odbyły się wczoraj w komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku uczestniczył komendant słupskiej Szkoły Policji insp. Jacek Gil. Warto pamiętać, że zarówno Straż Pożarna, jak i Policja funkcjonują w ramach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl

W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych i mieszkańcy. Prowadzący uroczystość odczytał decyzję o nadaniu odznaczeń osobom zasłużonym dla pożarnictwa. Na zakończenie części oficjalnej insp. Jacek Gil wręczył list gratulacyjny Komendantowi Miejskiemu bryg. Krzysztofowi Ulaszkowi.

Szkoła Policji w Słupsku współpracuje w zakresie szkolenia nowych kadr – strażaków zawodowych i ochotników – ze znajdującym się w Słupsku Ośrodkiem Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej.

W poprzednich latach wykładowcy Szkoły kształcili pożarników między innymi z zakresu kierowania ruchem drogowym. W tej chwili natomiast uczestnicy kursów w słupskim Ośrodku Szkolenia uczęszczają do Szkoły Policji na zajęcia informatyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.