Fot. materiały prasowe

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku zapraszają na spotkanie autorskie z dr. Kacprem Pencarskim, pracownikiem Instytutu Historii i Politologii AP w Słupsku, które będzie dotyczyło jego najnowszej monografii „Gospodarka miast rejencji koszalińskiej w latach 1918–1938”. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (10 maja) w czytelni MBP w Słupsku o godzinie 17.00, poprowadzi je członek KNH AP Tomasz Częścik.

Fot. materiały prasowe

Dr Kacper Pencarski– adiunkt,  zastępca Dyrektora Instytutu Historii i Politologii, od 2005 r. pracownik Zakładu Archiwistyki i Studiów Regionalnych na Wydziale Filologiczno- Historycznym. Rozprawę doktorską pt. „Gospodarka miast rejencji koszalińskiej w latach 1918-1938”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Zenona Romanowa, obronił w 2013 r. na tymże Wydziale. Tematyka badań prowadzona przez dr. Kacpra Pencarskiego obejmuje zagadnienia związane z historią Pomorza Zachodniego w XIX i XX w., szczególnie w aspekcie politycznym i gospodarczym, a ponadto prowadzi badania związane z archiwistyką w zakresie ewidencji materiałów archiwalnych, w tym materiałów proweniencji pruskiej, jak i dokumentacji audiowizualnej. Autor kilkunastu artykułów naukowych związanych z Pomorzem Zachodnim, jak i z problematyką dotyczącą zasobu archiwalnego krajowej i niemieckiej sieci archiwalnej, a także współautor prac o charakterze monograficznym miast Pomorza Zachodniego (Karlino, Koszalin, Sławno). W 2009 i 2011 r. uczestnik wymiany międzynarodowej archiwistów (Republika Federalna Niemiec). W 2014 r. pełnił obowiązki zastępcy Dyrektora Instytutu Historii i Politologii, zaś od 2015 r. zastępca Dyrektora Instytutu Historii i Politologii.

-Po raz kolejny, wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną, organizujemy spotkanie autorskie z pracownikiem Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej. Chcemy zaciekawić przybyłych gości i pokazać, że historia jest bardzo interesująca i warto ją poznawać. Spotkanie z dr Pencarskim przybliży nam historię także naszego regionu, gdyż Słupsk również niegdyś należał do rejencji koszalińskiej. Zatem- serdecznie zapraszamy.- mówi Patrycja Jędrzejewska, wiceprezes i rzecznik Studenckiego Koła Naukowego Historyków AP.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.