fot. kaszubi.pl

W dniach 27-28.05.2017 r. już po raz 46 w Domu Kultury w Chmielnie organizowany jest Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa”.

fot. kaszubi.pl

Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, ale także języka kaszubskiego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest to wspaniała okazja do spotkania się z ludźmi fascynującymi się językiem kaszubskim oraz do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich. Dzięki udziałowi w konkursie można przeżyć niesamowitą literacką przygodę z językiem kaszubskim w roli głównej, poznać nowych ludzi, dla których język kaszubski to coś więcej niż język, to forma wyrażenia swojej osobowości, przynależności do grupy etnicznej. Pozwala pogłębić swoją wiedzę na temat kultury i tradycji kaszubskiej.

Organizatorami konkursu są Wójt Gminy Chmielno – Jerzy Grzegorzewski, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie – reprezentowany przez Panią Dyrektor Edytę Klasę, Chmieleński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego reprezentowany przez Panią Prezes Brygidę Michalewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.