Fot. Dominik Windorpski

12 stycznia w murach Akademii Pomorskiej odbyło się sympozjum naukowe pn.:  „Nowy Testament w świetle badań historycznych”. 

Fot. Dominik Windorpski

Prelegenci wygłosili następujące referaty:

  • Dr Alfred Palla, Wiarygodność Nowego Testamentu. Spojrzenie historyczne.
  • Dr Wojciech Bejda, „Rzeź niewiniątek” na tle polityki Heroda Wielkiego. Fakt historyczny czy fikcja literacka?
  • Ks. Prof. Józef Naumowicz, Powstanie świąt Bożego Narodzenia i Trzech Króli i ich biblijne podstawy.
Fot. Dominik Windorpski

Sympozjum zgromadziło wielu zainteresowanych, a po jego zakończeniu można było nabyć książki prelegentów oraz otrzymać autograf.

Fot. Dominik Windorpski

Ks. prof. Józef Naumowicz z Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest uznanym badaczem literatury wczesnochrześcijańskiej i autorem wielu książek, w tym dwóch nawiązujących do tematyki bożonarodzeniowej: „Narodziny Bożego Narodzenia” (Wydawnictwo „Znak” 2016) oraz „Historia świątecznej choinki” („Wydawnictwo Literackie” 2016).

Z zaproszenia skorzystał również dr Alfred Palla (doktoryzował się w ewangelikańskim Fuller Theological Seminary w Kalifornii) autor kilkunastu książek, m. in. „Całun Turyński: wielka historia czy wielka mistyfikacja?” (Wydawnictwo „Świat Książki”, 2008) oraz „Sekrety Biblii” (Wydawnictwo „Betezda” 2002).

Doktor Wojciech Bejda, Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej specjalizuje się w tematyce okresu Drugiej Świątyni, obejmującej także Nowy Testament. W Wydawnictwie Akademii Pomorskiej ukaże się w najbliższym czasie jego książka „Od Saula do Agryppy II. Żydowscy królowie w pismach Józefa Flawiusza”.

Fot. Dominik Windorpski

Sympozjum było zapoczątkowaniem otwieranej na Akademii Pomorskiej od roku akademickiego 2017/2018 na kierunku historia dla studentów 50+ specjalności historia chrześcijaństwa (będą to studia wieczorowe, bezpłatne).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.