Fot. Dominik Windorpski

11 stycznia br. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku miało miejsce spotkanie autorskie z prof. Agnieszką Teterycz- Puzio, które zostało zorganizowane z inicjatywy MBP w Słupsku oraz Studenckiego Koła Naukowego Historyków Akademii Pomorskiej.

Fot. Dominik Windorpski

Pani profesor opowiadała głównie o swojej najnowszej monografii pt.: „„Piastowskie księżne regentki. O utrzymanie władzy dla synów (koniec XII w.- początek XIV w.)”. Podczas spotkania można było zakupić tę publikację, jak również dwie poprzednie: „Henryk Sandomierski. Polski krzyżowiec (1126/1133 – 18 X 1166)” oraz „Bolesław II Mazowiecki. Na szlakach ku jedności (ok. 1253/58 – 24 IV 1313)”.

Wydarzenie poprowadził słupski dziennikarz Tomasz Częścik. 

Fot. Dominik Windorpski

 

Fot. Dominik Windorpski

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Autorka ciekawie i fachowo opowiadała o działaniach silnych kobiet okresu rozbicia dzielnicowego. Nie zabrakło również pytań, które autorce zadawali przybyli na spotkanie goście.

Po zakończeniu spotkania i dyskusji nastał czas na podpisywanie książek autorstwa Pani profesor, a także wspólne zdjęcia.

Fot. GK

 

Fot. Dominik Windorpski

– Jak widać takie spotkania zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem ze strony zarówno studentów Akademii Pomorskiej, jak i samych mieszkańców Słupska i okolic. Warto promować dokonania naukowe naszych profesorów, a także osób z regionu słupskiego, ponieważ dzięki temu można pokazać, że mamy czym się pochwalić i nie odbiegamy od większych ośrodków akademickich czy uniwersyteckich.  Mam nadzieję, że niedługo także my- studenci i doktoranci Akademii Pomorskiej- będziemy mogli pochwalić się podobnymi dokonaniami naukowymi.- mówi Patrycja Jędrzejewska, wiceprezes i rzecznik Studenckiego Koła Naukowego Historyków Akademii Pomorskiej, doktorantka Instytutu Historii i Politologii AP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.