fot. nadesłane

We wrześniu 2016 roku w Przywidzu powstało pierwsze w Polsce boisko footgolfowe z przeszkodami. Footgolf Przywidz zachęcą do rozrywki na świeżym powietrzu. Footgolf to połączenie piłki nożnej i golfa. Celem uczestnika gry jest wkopanie nogą piłki nożnej do dołka. Po drodze musi on pokonać różnorodne przeszkody.

fot. nadesłane

Jedna runda, czyli przejście 18 tras z przeszkodami dla grupy 4-osobowej trwa około 2 godziny. Footgolf wymaga ruchu, jednak nie powoduje wielkiego zmęczenia. Siła uderzenia ma niewielkie znaczenie, przez co na udział mogą pozwolić sobie tak samo mężczyźni, jak i kobiety czy 8-latkowie, dzięki czemu bawić mogą się całe rodziny.

– Tory do gry mają około 50 metrów długości. Na każdym z osiemnastu torów ustawiono przeszkody, które utrudniają dotarcie piłki do dołka. Zadaniem gracza jest ich ominięcie bądź przekopanie piłki przez daną przeszkodę, którą są np. opony czy beczki – mówi Maciej Antończyk, twórca Footgolf Przywidz.


Najwięcej tego typu miejsc, kilkadziesiąt, jest w Niemczech. Obiekt zostanie ponownie otwarty w kwietniu 2017 roku. Do tego czasu na terenie Footgolf Przywidz powstaną dodatkowe atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem.

Szczegóły będzie można znaleźć na facebook: FootgolfPrzywidz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.