Lęborscy policjanci zatrzymali poszukiwanego przez INTERPOL

22 listopada 2016r. | Drukuj

Policjanci patrolujący teren Lęborka zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Wobec jednego z zatrzymanych wydany został Europejski Nakaz Aresztowania za przestępstwa, jakich dopuścił się na terenie Finlandii. Mężczyzna poszukiwany był przez INTERPOL listem gończym.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Do pierwszego zatrzymania doszło w Lęborku na ulicy Krzywoustego, gdzie w ręce policjantów wpadł 25-latek poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lęborku za przestępstwo przeciwko działalności instytucji państwowych. Dziś mężczyzna zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Natomiast przed godziną 23:00 na ulicy Aleja Wolności,  mundurowi wylegitymowali podczas kontroli drogowej pasażerów volkswagena. Sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że jeden z pasażerów, 49-letni mieszkaniec Koszalina, jest poszukiwany przez INTERPOL listem gończym. Wobec 49-latka wydany został Europejski Nakaz Aresztowania za przestępstwa przeciwko mieniu, jakich dopuścił się na terenie Finlandii.

Zatrzymany mężczyzna zostanie dziś doprowadzony do prokuratury w celu wszczęcia procedury związanej z jego tymczasowych aresztowaniem i ewentualną ekstradycją.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz