fot. policja.pl

Policjanci patrolujący teren Lęborka zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Wobec jednego z zatrzymanych wydany został Europejski Nakaz Aresztowania za przestępstwa, jakich dopuścił się na terenie Finlandii. Mężczyzna poszukiwany był przez INTERPOL listem gończym.

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Do pierwszego zatrzymania doszło w Lęborku na ulicy Krzywoustego, gdzie w ręce policjantów wpadł 25-latek poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lęborku za przestępstwo przeciwko działalności instytucji państwowych. Dziś mężczyzna zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Natomiast przed godziną 23:00 na ulicy Aleja Wolności,  mundurowi wylegitymowali podczas kontroli drogowej pasażerów volkswagena. Sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że jeden z pasażerów, 49-letni mieszkaniec Koszalina, jest poszukiwany przez INTERPOL listem gończym. Wobec 49-latka wydany został Europejski Nakaz Aresztowania za przestępstwa przeciwko mieniu, jakich dopuścił się na terenie Finlandii.

Zatrzymany mężczyzna zostanie dziś doprowadzony do prokuratury w celu wszczęcia procedury związanej z jego tymczasowych aresztowaniem i ewentualną ekstradycją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.