fot. Julia Nowak

Już po raz czwarty w ramach obchodu uroczystości Odpustowych jedenaście drużyn w sumie 101 dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych przystąpiło do rywalizacji na boisku KS Leśnik Cewice 15 sierpnia w Letnim Turnieju Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Cewice. W czasie, gdy na boisku zawodniczki i zawodnicy wylewali pot tuż obok na boisku bocznym odbywał się rodzinny odpustowy festyn, a w namiocie kilkudziesięciu zawodników z ternu powiatu lęborskiego rywalizowało w III Turnieju Karcianym BAŚKA o Puchar Senatora RP Kazimierza Kleiny.

fot. Julia Nowak
fot. Julia Nowak

Pogoda była wspaniała i na trybunach zasiadła spora grupa kibiców. Pierwszą grupę wiekową stanowili młodzi adepci piłkarstwa urodzeni w latach 2003-2005 drugą zaś dzieci urodzone w roku 2006 i młodsi. Do rywalizacji w grupie starszej przystąpiło 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po trzy grały systemem każdy z każdy a następnie drużyny, które zajęły miejsca 3 w swoich grupach Lew Lębork i Lew II Cewice zagrały o 5 miejsce, drużyny, które zajęły miejsca 2 w swoich grupach Lew Siemirowice i Łebunia zagrały o 3 miejsce, w finale zagrali zwycięzcy swoich grup drużyny FC Wiocha Cewcie z Lew I Cewice.

GALERIA NA FACEBOOKU: ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ >>

Kolejność w tej grupie wiekowej była następująca:

 • I miejsce i Puchar Wójta Gminy Cewice zdobyła drużyna Lwa I Cewice
 • II miejsce zajęła drużyna FC Wiocha Cewice
 • III miejsce zajęła drużyna Łebuni
 • IV miejsce zajęła drużyna Lwa Siemirowice
 • V miejsce zajęła drużyna Lwa II Cewice
 • VI miejsce zajęła drużyna Lwa Lębork

Do rywalizacji w grupie młodszej przystąpiło 5 zespołów, które systemem każdy z każdym. Kolejność w tej grupie wiekowej była następująca:

 • I miejsce i Puchar Wójta Gminy Cewice zdobyła drużyna Łebuni
 • II miejsce zajęła drużyna Lwa Cewice
 • III miejsce zajęła drużyna Lwa I Lębork
 • IV miejsce zajęła drużyna Lwa Siemirowice
 • V miejsce zajęła drużyna Lwa II Lębork

Najlepszym bramkarzem turnieju rocznik 2003-2005 został Kulikowski Jan z FC Wiocha, królami strzelców zostali: Wiktor Cybula Lew I Cewice i Adrian Wenta Lew Siemirowice, a najlepszymi zawodnikami wybrano Dawida Łapigrowskiego i Eryka Kellera z FC Wiocha.

Najlepszym bramkarzem turnieju rocznik 2006 i młodsi został Fabian Kwidzyński z Łebuni, królami strzelców został: Rafał Labuda z Łebuni, a najlepszymi zawodnikiem wybrano Oskara Prenconek z Lwa Cewice.

Zawodnicy i zawodniczki z rąk Wójta Jerzego Pernala, radnej Urszuli Wenta oraz organizatorów otrzymali puchary, pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz paczki ze słodkimi kaloriami do uzupełnienia energii po kilkugodzinnym wysiłku.

W czasie, gdy na boisku zawodniczki i zawodnicy wylewali pot tuż obok na boisku bocznym odbywał się rodzinny odpustowy festyn, a w namiocie kilkudziesięciu zawodników z ternu powiatu lęborskiego rywalizowało w III Turnieju Karcianym BAŚKA o Puchar Senatora RP Kazimierza Kleiny. Jak co roku Pan Senator osobiście dekorował nagrodzonych.

Kolejność nagrodzonych w III Turnieju Karcianym BAŚKA o Puchar Senatora RP Kazimierza Kleiny:

 • I miejsce Marian Dettlaff z Cewic
 • II miejsce Bernard Mejna z Okalic
 • III miejsce Józef Michniewicz z Lęborka
 • IV miejsce Jan Janowicz z Cewice
 • V miejsce Wenta Andrzej z Siemirowic
 • VI miejsce Bernard Gosz z Siemirowic

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i organizację wydarzenia oraz sponsorom. W szczególności Anecie Jażdżewskiej Antonowicz, Dariuszowi Cygert, Urszuli Wenta, Jarosławowi Woźniak oraz Mikołajowi Podgórniakowi przedstawicielowi firmy ZINA, który ufundował nagrody rzeczowe za osiągnięcia indywidualne, naszym wielkim przyjaciołom z całej Europy, którzy wsparli zakup napojów i „upominków kalorycznych” dla uczestników turnieju. Współpraca z Wami to wielka przyjemność!

Wydarzenia zostały zorganizowane przez Klub Sportowy Leśnik Cewice, Stowarzyszenie Kibiców Leśnika, Gminę Cewice, Gminne Centrum Kultury w Cewicach, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Cewice.

Do zobaczenia za rok.

Adam Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.