fot. pomorskie.eu

Krystian Chrzanowski i sołectwo Bolszewo to laureaci plebiscytu „Dziennika Bałtyckiego”, pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody w kategoriach „Sołtys Pomorza 2016″ i „Sołectwo roku 2016″, odbyła się 28 kwietnia w Sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

fot. pomorskie.eu
fot. pomorskie.eu

Na galę zostali zaproszeni wszyscy finaliści plebiscytu, czyli zdobywcy pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach ze wszystkich powiatów. Otrzymali oni dyplomy z rąk marszałka Mieczysława Struka.

Bardzo zależy nam na tym, żeby rosło poczucie identyfikacji mieszkańców z Pomorzem. Jesteśmy w jednym regionie, gdzie budujemy jedną, wielką wspólnotę regionalną – mówił podczas gali marszałek Mieczysław Struk. – Odwiedzając różne zakątki Pomorza mam poczucie dumy, że to jest fantastyczny region, w którym ludzie się rozumieją, ale też na pewno potrzebują jeszcze trochę czasu, żebyśmy mogli odczuwać to poczucie identyfikacji z całym naszym województwem. Tego Państwu  życzę, abyśmy byli dumni nie tylko miejsca swojego zamieszkania, ale także z całego regionu.

Na zwycięzców regionalnego finału czekały także cenne nagrody ufundowane, oprócz redakcji „Dziennika Bałtyckiego”, przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, który zorganizuje wyjazd studyjny do Środkowej Frankonii dla laureatów trzech pierwszych miejsc w kategorii „Sołtys Pomorza 2016″. Sołtys Pomorza uhonorowany został także pamiątkowym medalem od marszałka województwa.

Marszałek Mieczysław Struk nagrodził także „Sołectwo Roku” medialną kampanią promocyjną sołectwa na portalu Pomorskie.eu oraz w sieci 245 dotykowych ekranów – infomatów, rozmieszczonych w Trójmieście oraz innych miejscowościach województwa pomorskiego. Ponadto, laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali pakiety sportowe dla szkół oraz edukacyjne dla przedszkoli.

Laureaci w kategorii Sołtys Pomorza 2016

I miejsce – Krystian Chrzanowski, sołectwo Tawęcino, gmina Nowa Wieś Lęborska, powiat lęborski,

II miejsce – Michał Bianga, sołectwo Choczewo, gmina Choczewo, powiat wejherowski

III miejsce – Edmund Bianga, sołectwo Bolszewo, gmina Wejherowo, powiat wejherowski

Laureat w kategorii Sołectwo Roku 2016

I miejsce – Sołectwo Bolszewo, gmina Wejherowo, powiat wejherowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.