fot. archiwum

W Starostwie Powiatowym w Lęborku odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy drogi 214 w kierunku Łeby. Podzielona na dwa etapy modernizacja tej drogi ciągnie się już bardzo długo. Jest też niezwykle uciążliwa dla uczestników ruchu w tym rejonie.

fot. archiwum

Zgodnie z deklaracjami inwestora do rozpoczęcia sezonu letniego (do końca czerwca) na przebudowywanym odcinku położona zostanie warstwa wiążąca, po której będzie można się poruszać. Natomiast po sezonie drogowcy położą warstwę ścieralną. Zarząd Dróg Wojewódzkich zapewniał, że dołoży wszelkich starań, aby inwestycja zakończona została w bieżącym roku i jednocześnie nie stanowiła utrudnień  w ruchu wakacyjnym.

– Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, roboty stricte drogowe rozpoczną się od połowy marca i będą prowadzone równolegle na całej długości przebudowywanej drogi – informuje asystent starosty lęborskiego Tomasz Sopyłło – Jako pierwszy będzie wykonywany odcinek w obrębie Nowej Wsi Lęborskiej. Równolegle z pracami na jezdni będą prowadzone prace związane ze ścieżką rowerowo-pieszą.

W kwestii tymczasowej organizacji ruchu samorząd powiatowy zadeklarował uzgodnienie objazdu. Prawdopodobnie objazd prowadził będzie od drogi 214 w Nowej Wsi Lęborskiej przez Kębłowo, Wilkowo i Garczegorze.