fot. Ashley Dace/CC/Wikimedia

W poniedziałek 30 listopada w Łebie odbędzie się spotkanie konsultacyjne z radnymi miasta oraz dzień otwarty dla mieszkańców, dotyczące morskiej farmy wiatrowej Bałtyk Środkowy III (MFW BSIII).

fot. Ashley Dace/CC/Wikimedia
fot. Ashley Dace/CC/Wikimedia

Projekt jest realizowany przez firmę Polenergia Bałtyk III sp. z o.o. z Warszawy. Zakłada on budowę do 120 elektrowni wiatrowych, mogących zasilić łącznie nawet 1,3 mln gospodarstw domowych. Morska farma wiatrowa ma być zlokalizowana w odległości ok. 23 km od brzegu, na wysokości gminy Łeba oraz Smołdzino. Jest to najbardziej zaawansowana projekt tego typu w Polsce. Prąd z elektrowni może popłynąć już w 2022 roku.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie po sesji rady miasta (około godziny 10:00) w Urzędzie Miasta Łeba i zostaną na nim zaprezentowane szczegóły projektu oraz potencjalne korzyści dla miasta i całego regionu. Udział w spotkaniu jest otwarty dla mieszkańców.

Z kolei w ramach dnia otwartego przedstawiciel inwestora będzie dostępny w tym samym dniu w Centrum Informacji Turystycznej w Łebie w godzinach 12:00 – 15:30 i będzie udzielać odpowiedzi na pytania mieszkańców. Zainteresowani otrzymają PenDrive z informacjami na temat planowanej inwestycji.

Będą to ostatnie z serii spotkań oraz dni otwartych organizowanych w gminach nadmorskich w ramach kampanii edukacji i komunikacji społecznej dla MFW BSIII, realizowanej przez Fundację na rzecz Energetyki Zrównoważonej.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.baltyk3.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.