fot. gk: Burmistrz Helu zarobi prawie 11 tys. zł

Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski będzie otrzymywał wynagrodzenie o ponad 15 procent wyższe niż dotychczas. Tak zadecydowali helscy radni.

fot. gk: Burmistrz Helu zarobi prawie 11 tys. zł

Rada Miasta w Helu podwyższyła burmistrzowi pensję o  ponad 15% do kwoty  10 780 zł. Radni  nie byli jednak jednogłośni – ośmiu głosowało za, sześciu – przeciw. Warto przypomnieć, że rządzący od 1998 r. Helem Mirosław Wądołowski jest oskarżony o podżeganie i nakłanianie do korupcji oraz płatnej protekcji i o przyjęcie 150 tys. zł łapówki. Grozi mu do 10 lat więzienia. W październiku 2007 r. został zatrzymany przez CBA w związku z przyjęciem od agentów pieniędzy za próbę – jak to nazwano – ustawienia przetargu publicznego. W tej samej sprawie zatrzymano też posłankę PO Beatę Sawicką. Oboje mieli pośredniczyć w aranżowanej przez CBA próbie zakupu 1,6 hektarowej działki na Helu.

Na początku stycznia Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił postanowienie prokuratury z grudnia 2007 r. o zawieszeniu Wądołowskiego w czynnościach burmistrza Helu uznając, że ten środek za nadmiernie „represyjny”, ponieważ nie ma już obawy matactwa. Burmistrzowi nie zwrócono jednak 100 tys. zł kaucji i nie cofnięto zakazu opuszczania kraju. O możliwość powrotu do pracy wnioskował sam burmistrz, który przez ostatnie dwa lata handlował warzywami. W grudniu ponownie wygrał wybory na burmistrza Helu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.